• Новак
Писмо Матрицата 4 Високи (10cm) Азбука/Симболи Многу Голем Модерен мали букви и Симболи на 9 Листови 11.5 x 8

Писмо Матрицата 4 Високи (10cm) Азбука/Симболи Многу Голем Модерен мали букви и Симболи на 9 Листови 11.5 x

DEN 224.40

Достапност
Достапно за нарачка

● Обновливи - Затоа што ние ги користите за самите себе, знаеме дека тоа е убаво да се имаат нешто што може да се користи повторно и повторно.Имаме широк спектар на големини на располагање со ПОМОШ НА STENCILS : Ќе работат на било која површина, вклучувајќи мебел, ткаенини, ѕидови, стакло и тротоарите.★ Азбука Матрицата ★ Трајни Флексибилни Повторно употребливи Перат - Дебелина : 190 micron. ★ Случај : мали Букви и Симболи # @ £ ! ? % .Азбука Матрицата со Симбол Stencils ★ Материјал : 190 micron нетранспарентно Mylar ● Боја : Off Бела ● Проѕирен - кој ви овозможува јасно да се види она што се сликарство преку дефиниција. ● Перат - може да се чистат со чистење на сунѓерот и топла сапуница вода за на доградба на акрилни бои или бел дух може да се користи за да помогне да се отстрани масло базирани на бои.Маска исклучи било области што не сакаат да матрицата.Ние најдете МАЛА количина на боја работи најдобро, не се разредува боја како што тоа го прави водени и се повеќе одговорни да seep под матрицата. ● Флексибилни - одлично за користење на површини кои не се целосно рамен и полесно да се користи во помали простори. ★ Вклучува Долар и Хаштагот stencils.За свежи заврши јас лично се применуваат на бојата на брз dabbing движење со Матрицата Четка одржа во 90 степени агол на површината, полека градење на еден слој на боја - како малку woodpecker!Сите наши stencils се направени од нас во нашиот Sevenoaks работилница во Кент велика БРИТАНИЈА - Dovetails Гроздобер е мала независна компанија со тули и малтер продавница.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Бидете Наши Гости Дали Ви Дојде да ја Посетите Најдобри Дрво да се Користи за Дрвени Знаци Ви Благодариме Дрвени

[Дрвен Материјал] : Овие селски знаци се изработени од дрво, со висок квалитет и не бледнее печатење диза

DEN 647.76

Бидете Радосни во Надежта Пациентот во Болка и Верен во Молитвата Дрвени Кафе Знак Празно Дрвени Занает Плакети

[Дрвен Материјал] : Овие селски знаци се изработени од дрво, со висок квалитет и не бледнее печатење диза

DEN 647.76