• Новак
ClearClick 14 ПРАТЕНИК QuickConvert 2.0 Фотографија, Лизгајте, и Негативни Скенер - Скенирање 4x6 Слики и 35mm, 110, 126 Филм

ClearClick 14 ПРАТЕНИК QuickConvert 2.0 Фотографија, Лизгајте, и Негативни Скенер - Скенирање 4x6 Слики и 35mm,

DEN 4102.80

Достапност
Достапно за нарачка

Лесно Притиснете Големината Копче за Да ја Прилагодите Скенирање Големина) - answer : ___________________________ NOTE : Не Поддржува 5x7 Фотографии.Без Компјутер или Возачи Задолжителни!Само вклучете Го s полесно од било кога да ги претворите вашите слики во дигитални слики.На Quick Convert 2.0 не бараат компјутер скенирање, што значи дека нејзините брзо да се постави и лесен за употреба.Плус, на скенери батерија го прави исклучително преносни и мозок-слободен за скенирање.Можете да имате на скенерот се постави и подготвени да започнете digitizing вашите фотографии, слајдови, и негативи во само неколку минути.За разлика од конвенционалните скенери, на Quick Convert 2.0 скенови од погоре, кој ви овозможува да го скенира секоја слика без да ја отстраните од своите планината или фото албум.Алтернативно, може да се вчита фотографија во скенери фото послужавник да го скенира тоа.На скенер работи со слики кои се 4x6 или помала (притиснете на Големината на копчето за да се прилагоди скенирање големина), како и 35mm слајдови и негативи и 110/126 негативи.НЕ поддржува 5x7 фотографии.На Quick Converts 2.4" екран ви овозможува да видиш секоја слика пред да го скенира тоа.Скенирањето е исклучително брзо : само да се вчита вашата слика, слајд или негативни, и кликнете на "OK/СКЕНИРАЊЕ" копчето.Во само 2-3 секунди, вашата слика ќе биде скенирана и го претвора во дигитален формат и зачувана на вклучени мемориската картичка!На скенерот digitizes вашите фотографии, слајдови, и негативи на високо-квалитетна резолуција од 14 мегапиксели.По youve скенираат вашиот слики, можете да префрлувате слики од скенер на вашиот PC или Mac користење вклучени USB кабел.Или, ако вашиот компјутер има читач на картички, едноставно отстранете ја мемориската картичка од скенерот и вметнете ја во вашите компјутери картичка читателот.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат