• Новак
12V/24V Автомобил Батерија Полнач, 5 Фаза 1 Amp до 15 Amp 250W Trickle Полначот Интелигентни Пулсот Поправка Одржувачот со LED Лента на Екранот за Автомобил Морски Пловила

12V/24V Автомобил Батерија Полнач, 5 Фаза 1 Amp до 15 Amp 250W Trickle Полначот Интелигентни Пулсот Поправка

DEN 839.76

Достапност
Достапно за нарачка

Авто стоп за полнење функција : прилагодат на напредни microcomputer full-автоматско управување со системот за автоматско прекинете полнењето заедно со аудио аларм кога целосно наполнета.Широко апликации : наменет за сите 12 V или 24 V сува батеријата, вода батеријата, оловни, одржување слободни батеријата, итн.Мулти-заштита : заштита од Прегревање, кратки-коло заштита, обратна врска заштита,во текот на тековната и преку притисок заштита;вграден во молчи вентилаторот за ладење се реализира високо ефикасни топлина дисипација и заштеда на енергија.Две Полни режим Автомобил режим(AUTO) е погоден за 20 AH да 200 AH батерии; еден копчето промена внесете 2 начини.5 Фаза Smart Полнење на Владата : 5 фаза на полнење процес : Не-оптоварување на владата,константен напон, постојан струја, trickle полнење, лебдејќи полнење режим, кој им овозможува на батеријата да се полни повеќе безбедно и подобро, и се протега на животот на батеријата ПАРАМЕТАР Текст : AC 110 V-250 V 50-60 HZ Излез напон : 12 V / 24 V Работат на струјата : 0-15 A автоматски се прилагодува Погоден батеријата : 6 A-200 AH ефикасноста на Работата : 98% Напон, детекција : 12 V врв (8-14,5 V); 24 V врв (18-29 V) Работна температура : -30 ℃ до + 50 ℃ Димензија : 17.Авто-признавање 12 V/24 V : Вграден-во интелигентни чип е во можност да ги идентификуваат 12 V или 24 V батеријата автоматски откако ќе се поврзете, Јасно LED лента екранот на полнење стапка,лесно да се разбере на полнење.ФУНКЦИИ 1. Користете Пулс Ширина Модулација (PWM) Технологија за Автоматско Полнење на Батериите во 5-Фаза на Полнење Циклус 4.автоматски стоп кога целосно наполнета, 5 фаза на полнење се реализира автоматска пулсот поправка функција, која е во состојба да се дијагностицира и поправка на батеријата проблеми и да се продолжи животниот век на батеријата. Користи напредни microcomputer Управување со Системот за Заштита на Вашите Батерии 3.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Бидете Радосни во Надежта Пациентот во Болка и Верен во Молитвата Дрвени Кафе Знак Празно Дрвени Занает Плакети

[Дрвен Материјал] : Овие селски знаци се изработени од дрво, со висок квалитет и не бледнее печатење диза

DEN 647.76