• Новак
300 Компјутери Цвет Раководител Игли, Цвет Копчето Главата Иглички DIY Quilting Алатка за Шиење Додатоци(Тип 1)

300 Компјутери Цвет Раководител Игли, Цвет Копчето Главата Иглички DIY Quilting Алатка за Шиење Додатоци(Тип

DEN 206.16

Достапност
Достапно за нарачка

Лесно да се Идентификува-Овие игли доаѓаат во различни убави бои и форми, што ги прави лесно да се види кога шиење или додадете боја на било занает проекти.Широк Апликации-Тоа е секојдневна алатка за полнење за quilting и шиење, без разлика сте аматер diy љубовник, или професионални се прилагоди.Добро прибор за шиење декорации, украси, свадба, забава, занаети проекти, крос-stitched, corsages, матурска, graduations, везови, итн.Се користи за DIY за Шиење-Што вклучува 4 кутии, 300 парчиња целосно, и може да се користи постојано, добра вредност за парите.Овие игли се користи главно за quilting фиксација во DIY шиење процес.Погодни за Машина за Употреба-Погодна за двете рачно шиење и машина за употреба, овие светло обоени пластични threaders доаѓаат со екстра-долго челик провира жица, што ги прави идеални за некој со лош вид или нестабилен рака.Дизајн Функција-Со пластична кутија за пакување, што е корисно за заштита на совет, како и складирање, како и избегнување на stabbing рака или тело од случаен контакт.Карактеристики : Материјал : челик жица позлатен никел, pp пластични Боја : 4 боја одговара на Видот(Опционално) : Тип 1 : 100pcs/кутија цвет+ 100pcs/кутија пеперутка + 50pcs гајтанот/кутија кутии + 50pcs мечка Тип 2 : 100pcs/кутија копчето + 100pcs/кутија вратоврска + 50pcs/кутија птица + 50pcs/кутија лале Димензии : должина : 5cm/1.96 инчи, со дијаметар : 0.6 mm/0.02 инчен Тежина : 109g,101g Пакет се Вклучени : 300 x иглички 1 x пластична кутија.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат