• Новак
Yongfer Микро Прекинувач Прилагодливи Диференцијални Воздушниот Притисок се Префрлите Микро Притисок Switch 125-250V

Yongfer Микро Прекинувач Прилагодливи Диференцијални Воздушниот Притисок се Префрлите Микро Притисок Switch

DEN 251.76

Достапност
Достапно за нарачка

Нови и 100% квалитет.Прекинувач и пневматски копчето со употреба на hydropower за целта на поделба.Поделени во 2 вида на вграден и надворешни, изградена-во тесен-форма дизајн и ниска цена се направи преминот идеален за ОЕМ производи.Пневматски се префрлите на microswitch дизајн за да се направи преминот со висока струја, двоен контакт режим на еден пол и префрлување на мртвите време (механички диференцијал или задоцнување) карактеристики.Широко се користи во прехранбената отпад процесор, базен, топла пролет, еди, чистење опрема, отворено машини и медицинска опрема.Карактеристики : Нова и 100% квалитет.Пневматски се префрлите на microswitch дизајн за да се направи преминот со висока струја, двоен контакт режим на еден пол и префрлување на мртвите време (механички диференцијал или задоцнување) карактеристики.Поделени во 2 вида на вграден и надворешни, изградена-во тесен-форма дизајн и ниска цена се направи преминот идеален за ОЕМ производи.Прекинувач и пневматски копчето со употреба на hydropower за целта на поделба.Широко се користи во прехранбената отпад процесор, базен, топла пролет, еди, чистење опрема, и отворено машини.Спецификации : Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : АБС Боја : Како што е прикажано на сликата Pin Ширина : Прибл.6.3 mm/0.2 Големина : Прибл.6*4.5*2cm/2.4*1.8*0.8 во Номинална Струја : 16 A Оценет Напон : 125-250 V Применливи Производи : Прехранбени отпад одлагач Пакет Листа : 1*Микро Прекинувач.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат