• Новак
Новата Замена Огледало Стакло со ЦЕЛОСНА ГОЛЕМИНА ЛЕПИЛО за 2004-2014 FORD F150 Патникот Страна Поглед Право RH

Новата Замена Огледало Стакло со ЦЕЛОСНА ГОЛЕМИНА ЛЕПИЛО за 2004-2014 FORD F150 Патникот Страна Поглед Право

DEN 1572.00

Достапност
Достапно за нарачка

Автомобилската Одделение замена огледало стакло.Реалната слика покажува огледало стакло на врвот и лепило на дното.Нема пластична подлога плоча во прилог или опфатени.Дијагонала Мерка (Најдолго) : 10 1/4 инчи = 26.0 cm .Најдолг дијагонала димензија предвидено е најдолгата големина на чаша во која било насока, нормално најдолго врвот на спротивниот дното мерење агли.Вклучува двострано Автомобилската Одделение лепило contoured да огледало облик кој овозможува оптимална преносот на топлината и лесна инсталација.Пазете на малите неефикасни лепило закрпи дека fail набргу по инсталацијата, и оставете воздух јазот помеѓу поврзување на слоевите кои причини нерамна инсталација и неправилна топлина функција.Алуминиумски врати обложени вистински огледало стакло за автомобилската апликација.Избегнувајте евтини очила со хром боја спреј филм на врвот кои изгледаат како огледало, но врвот хром спреј згаснува или гребење над кратко време.Вистинската слика на огледалото стакло и најдолго дијагонала димензија е предвидено да им се помогне со нарачување соодветна одговара.Ова огледало стакло има Дијагонала Мерка (Најдолго) : 10 1/4 инчи = 26.0 cm Истата година/направат/модел може да дојде со различни огледало форма или големини во зависност од пазарите тие објавен во, опции се инсталирани, или огледало може да се менува во текот на животот на возилото.Ве молиме споредете го вистинскиот слика и најдолго дијагонала димензија предвидени за вашето возило пред цел да бидете сигурни дека на нарачување соодветно одговара.Ние обезбедуваме истиот работен ден процесирање на нарачката, брза испорака, познавања и помош на персоналот, и 14 ден политика на враќање.Нашата цел намалување на-оф време за истиот работен ден обработка е во 13 : 30 EST.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат