• Новак
Креда Пенкало: Жолта Течност Креда Маркер со 2mm парична Казна Совет за Пишување, Цртање, Уметнички Проекти, и Украси, Erasable Chalkboard Етикета Боја Пенкало со Cestari Кујна

Креда Пенкало: Жолта Течност Креда Маркер со 2mm парична Казна Совет за Пишување, Цртање, Уметнички Проекти,

DEN 311.76

Достапност
Достапно за нарачка

Добиете овој маркер или на еден од нашите други бои - зелена, сина, виолетова, зелена, портокалова, розова и бела за СЛОБОДНИ кога ќе се купи сет на Cestari Кујна Chalkboard Налепници - види labels страница за да дознаете како!.Парична казна совет ви овозможува да пишувате јасно дури и на мали предмети како зачин тегли или козметички резерви.2 mm слаби совет ќе се направи тенок креда линија за пишување во една мала област.ДЕКОРИРАТЕ ПРАЗНИЧНАТА ПРАЗНИК ВИНО, ЧАШИ, се создаде Божиќ украс, пишува на огледало, пост мени на мали chalkboard easel, персонализирате декорација, боја код на вашиот зачини, и повеќе.Да ги користите овие декоративни пастелни бои маркери за да се акцент бела креда мастило.НИКАКОВ РИЗИК со нашиот без прашања праша, животниот век на производот гаранција за квалитет.Креда пастели може да се користи сам или во комбинација со други бои.Овие chalkboard маркери работа убаво со двете земјата и традиционални украси.ИЗБРИШЕТЕ овој мирис слободни креда молив од nonporous површини како што се креда етикети или chalkboard налепници со влажна крпа; прашина, не дупка со или бришење off.Тоа е секогаш добра идеја да се тестира креда боја на скриен дел од одбори прво.Парична КАЗНА СОВЕТ жолта боја течност креда пенкало за прецизно пишување на креда етикети и други мазни површини; не работи, капе, или smearing.КОРИСТЕЊЕ НА сите НЕ-POROUS ПОВРШИНАТА како што се chalkboard етикети, винил налепници, керамички чаши, вино, чаши, огледала, метал.Ослободете го вашиот внатрешен уметник!.Користете chalkboard налепница и easel да направите декоративни свадба маса маркер, се создаде партија менија и занает проекти; пишување директно од тегла мејсон.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат