• Новак
Тренд 1/4 месо тело Имајќи Водени Средување на Рутер Машина Малку Дијаметар 6.35 mm Сечење Должина 13mm Волфрам Карбид Падна, Сребро, (46/902X1/4TC)

Тренд 1/4 месо тело Имајќи Водени Средување на Рутер Машина Малку Дијаметар 6.35 mm Сечење Должина 13mm Волфрам

DEN 684.00

Достапност
Достапно за нарачка

1/4in месо тело за лесна контрола во помали рутери со 'К'mark месо тело за да се обезбеди безбедна работна практика.Двојно месо тело монтирани лежишта зголемување на површината за контакт против шаблони и straightedges за дополнителна стабилност и контрола.Тренд Професионални Рутер Битови се наменети за фината во согласност завршува во сите апликации и се идеални за тврдо, иглолистен и дрва врз основа на состојба материјали.Исто така, може да се користи за формирање криви rabbets и каналите со шаблони и средување на работа во дрво, ламинатни и дрво базирани материјали.Сите Тренд Професионални битови, исто така, имаат зголемен месо тело должина во споредба со конвенционалните секачи од другите брендови да се промовира побезбедни работни практики.Со користење на 'К' Mark месо тело индикатор ве упатува кога за поставување на рутерот да се постигне правилна вметнување длабочина и го максимизира collet зафат.Сребро лемење осигурувачи секој совет на телото за беспрекорна бонд да се одржи цврста, сигурна изведба во текот на секоја рутирачка апликација, со секое сечење лице земјата на остар жилет огледало заврши со 1200 ронки дијамант абразиви.Огледало финиш го спречи смола изгради резултат на жилет остар раб постигнува супериорен завршува во сите материјали.Секој малку користи премиум микро-гранули Волфрам Карбид со што се зголемува животниот век и до 30% во споредба со конвенционалните карбид битови за намалена престој, и зголемување на продуктивноста.Ултра трајни Тренд карбид обезбедува оптимални перформанси и животниот век во дрво и абразивни дрво базирани материјали.Опсегот ги опфаќа класичните и современите украси, jointing секачи, rabbet и straights, trimmers и profilers заедно со специјалист секачи за трговија jigs и опрема.Без оглед на вашите потреби и барања, Тренд Професионални Рутер Битови работат со вас за да се постигне своите цели.За употреба со потенки акции до 7/16in дебел да се реплицираат компоненти од шаблони, или да се формира прецизни dado вдлабнатини користејќи guides на мебел апликации.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

CYHO Прилично Четка за заби Сад, Додаток за Полнење Во Бања;Сместување;Туш Соба, Вила;апарати за Домаќинство;Travel;Екскурзија;Бизнис

Купот на телото со имитира ленти опрема заби, се чувствуваат не се лизга, држете се цврсто.Четката за скл

DEN 275.76

Т-шин Салфетка Прстени Сет на 10,Дрвени Салфетка Држачот за Садови,Табела Вечера Оркестарот Корист за Свадба,Роденден,Божиќ

Направен од природни букови дрва,одличен квалитет и материјал.Произведени од страна на посебни процеси

DEN 215.76