• Новак
ELMERS Сите Намена Лепак-Сите Max, 8 Мл (E9416)

ELMERS Сите Намена Лепак-Сите Max, 8 Мл (E9416)

DEN 291.60

Достапност
Достапно за нарачка

8 унца шише на сите намена, максимална сила лепак.Водоотпорен за внатрешни работи или надворешноста употреба.Sandable и paintable.Обврзници метал, камен, дрво и повеќе.Ова е резервни од општ дел. 8 унца шише на сите намена, максимална сила лепак.Водоотпорен за внатрешни работи или надворешноста употреба.Sandable и paintable.Обврзници метал, камен, дрво и повеќе. 24 часа менгеме/full обврзници време.Опис на производот E9416 Големина : 8 H x W 1.5 x 2.93 D Карактеристики : -Лепак. -Сите намена лепак. -Обврзници метал, камен, дрво, и многу повеќе. -Водоотпорен.Тип На Производ : -Лепила/Повеќенаменски.Генерички Димензии : -8 H x W 1.5 x 2.93 D : 0.77 lb. -6.8 H x 12.2 W x 2.3 D : 0.38 lb.За повеќе од 65 години, Elmer Производи, Inc.е обезбедување на креативните лепило решенија кои поддржуваат успех и да се сврти идеи во реалност.Од Производителот За децении, Elmer е е што го прави полесно да успешно да заврши проекти, токму на начинот на кој сакате.Elmer производи биле запознаени поглед во работилници и домови низ земјава за над 60 години.Elmer е Лепак-Сите MAX ви дава сите силата на други тешки лепила, со помалку неред.Лепак за Сите обврзници МАКС метал, камен, дрво, и многу повеќе.Лепак-Сите MAX произведува помалку пенење, што значи помалку неред и поголема корисникот задоволство.Лепак-Сите MAX е sandable и paintable, и е 100% водоотпорни.Тоа се лечи побрзо, исто така, во еден час во повеќето случаи.Доаѓа во различни големини.Кога е време за одреден лек, Elmer е апликација фокусирани на лепила направи тоа лесно да се најде токму на правото Elmer е за работа!.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат