• Новак
Топ Одделение Акварел Канџи Четка Calligraphy Четка Пенкало Кинески Сликарска Четка Sumi Четка (Коза Коса + Weasel Коса)

Топ Одделение Акварел Канџи Четка Calligraphy Четка Пенкало Кинески Сликарска Четка Sumi Четка (Коза Коса +

DEN 623.76

Достапност
Достапно за нарачка

Тоа му припаѓа на Кина најпознатата на Ху пишување четка, произведени во Huzhou, сега Shan Залог Жен, Провинцијата Жеџијанг, има историја на повеќе од две илјади години.Целосна и круг, силни и издржливи, на Ху пишување четка е познат по својата супериорна изведба.Huzhou пишување четки се познати по нивниот избор на материјали и елаборирање на изработка.Големина на : 21*7.5*2.4 CM Вклучуваат : 1 четка Многу добро за двете сликарство и calligraphy;.Оваа четка има свои карактеристики и свои penholder е многу краток.Тоа нема капа.Материјалот е направен од кози и свињи коса.Погодна за пишување на голема големина ликови.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

CYHO Прилично Четка за заби Сад, Додаток за Полнење Во Бања;Сместување;Туш Соба, Вила;апарати за Домаќинство;Travel;Екскурзија;Бизнис

Купот на телото со имитира ленти опрема заби, се чувствуваат не се лизга, држете се цврсто.Четката за скл

DEN 275.76