• Новак
Камерата УВ Филтер, Професионални Леќа Заштита на Филтри, Леќи на УВ Филтер Univesal Висока Transmittance Трајни производи за Надворешна Фотографија за Фотограф(52MM)

Камерата УВ Филтер, Професионални Леќа Заштита на Филтри, Леќи на УВ Филтер Univesal Висока Transmittance Трајни

DEN 177.36

Достапност
Достапно за нарачка

Помогне да се намали несаканите ултра-виолетова светлина и атмосферски магла.Универзална вклопат за повеќето камери на пазарот.Ова е леќи на камерата филтер, кој е направен на квалитетот оптичко стакло и алуминиум.Стандардна рамка дизајн и супер висока transmittance.Совршен за заштита на вашите леќи на камерата од вода, гребнатини, прашина, нечистотија, влага и отпечатоци од прсти.Ова е леќи на камерата филтер, кој е направен на квалитетот оптичко стакло и алуминиум.Стандардна рамка дизајн и супер висока transmittance.Совршен за заштита на вашите леќи на камерата од вода, гребнатини, прашина, нечистотија, влага и отпечатоци од прсти.Помогне да се намали несаканите ултра-виолетова светлина и атмосферски магла.Универзална вклопат за повеќето камери на пазарот.

Спецификацијата

Material:
 Optical glass + aluminum
Color:
Black
Filter Size:
49mm/1.93in, 52mm/2.05in, 55mm/2.17in, 58mm/2.28in, 62mm/2.44in, 67mm/2.64in, 72mm/2.83in, 77mm/3.03in, 82mm/3.23in (optional)
Weight:
Approx. 40-64g
  :
Package List:
1 * UV Filter :

Со стоката дадена додека купуваат

CYHO Прилично Четка за заби Сад, Додаток за Полнење Во Бања;Сместување;Туш Соба, Вила;апарати за Домаќинство;Travel;Екскурзија;Бизнис

Купот на телото со имитира ленти опрема заби, се чувствуваат не се лизга, држете се цврсто.Четката за скл

DEN 275.76