• Новак
2013 Марс Напади Инвазија 116-Картичка Мастер Сет

2013 Марс Напади Инвазија 116-Картичка Мастер Сет

DEN 599.76

Достапност
Достапно за нарачка

Ќе се купуваат комплетна 116-картичка МАСТЕР сет.Сосема нов Марс Напади Приказна! - ХРАБАР ОЖИВУВАЊЕ на озлогласениот трговски картичка серија - ПРВАТА ПРИКАЗНА БАЗИРАНА на МАРС НАПАДИ картичка поставени во повеќе од половина век - ИНСПИРИРАН ОД ОРИГИНАЛНИОТ верен на своите пулпа sci-fi корени со модерен работ НА СИТЕ-НОВА ПРИКАЗНА МАРС НАПАДИ : ИНВАЗИЈАТА е серија на тематските подмножества кои се комбинираат за да ја раскаже приказната на странец апокалипса за разлика од било кој друг.Повеќе од 80 парчиња на новото уметноста што може да се види од страна на познатиот уметници : - ЕРЛ NOREM (Hulk, Конан) - ЏО JUSKO (Восхитуваат Ремек) - ГЛЕН ORBIK (Бетмен, Spider-Man) - ГРЕГ СТЕЈПЛС (Судија Dredd) - ЕД REPKA (Куса) БАЗА КАРТИЧКИ (95) - Прикажување на инвазијата на земјата РЕТКИ ПОДМНОЖЕСТВА - Марс Напади Ремек (1 : 8) Уметност од страна на познатиот илустратори Дан Brereton, Џеф Miracola, Sanjulian - Анатомија на Марс (1 : 12) 6 Јасна Ацетат Картички кои се комбинираат за да се открие анализира Марс Војник - се Приклучат на Борбата! (1 : 6) 4 различни пропаганда постер картички од страна на уметникот Стивен Томас - Почетокот на Средби (1 : 12) Приказна-базирани subset од легендарниот уметник Ерл Norem хронолошки пред инвазијата приказни Овој сет ќе го вклучува следново : - 95 база картичка set - (6) Анатомија на Марс Subset - (4) се Приклучат на Борбата Subset - (5) Марс Напади Ремек-дело Subset - (6) на Почетокот Средба Subset.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат