• Новак
JINDAO Еднорог tableclothCheckered Табела Здолниште Бивол Plaid памучен ткаенина на карета Полиестер Табела Здолништа Банкет Свадба Маса Крпа DecorationTutu Tablecloth(Боја:р,Големина:300x 76cm

JINDAO Еднорог tableclothCheckered Табела Здолниште Бивол Plaid памучен ткаенина на карета Полиестер Табела

DEN 333.36

Достапност
Достапно за нарачка

Овој професионален tulle tablecloth accentuates партијата табела оркестарот, простор за складирање под десерт маса, и појавување tablecloth.Може да се стави вашите светла на бела chiffon tablecloth или крст тоа да се направи вашата партија поубаво.Табела здолниште може да се користи на било која вклучена или на маса услуга контра, check-во контра, тоа е совршен избор за партиите.Додадете искра на вашата свадба или на партијата маса, додека додавањето на повеќе шарм на тема партија.Табела здолниште е направен од материјал, кој е издржлив и лесен за чистење.После забавата, може да се чисти за секојдневна употреба или да го зачувате за следната употреба.Ве молиме мерка вашата маса големина за да се утврди која големина ти треба, и внимателно проверете детални големина пред да го купат.табела здолништа ги красат вашата маса и да додадеме живост во вашата соба.Можете со гордост да поканите пријатели да се дојде до вашиот дом за забава.Идеални се за детските родендени, диплома партии или диплома parties Material : Polyester Color : Бело/Црвено Црн Blue Size : 10ft Долги x 76cm Висина (3m Долги x 76cm Висина)Сите табела здолништа доаѓаат со лепенка на врвот за приврзаност кон клипови. (КЛИПОВИТЕ СЕ ПРОДАВА ОДДЕЛНО)за тоа Како да се грижи : Здолништа машина се перат.Користете топла вода се мијат, ниска temp сува.Сите димензии се приближната мерења Поради различни прилагодувањата на светлото на крај на боја може да се разликуваат малку од picturestable здолништа се сигурни дека за да се задоволат потребите на секој настан или партија ќе се организира.Овие tablecloths се достапни во различни бои и се совршен начин за да се подобри ефект на вашиот настан!Прослава или карневал партија резерви.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат