• Новак
Bitcoin Рудар Microbt Whatsminer M31S 74TH 3256W ASIC Рудар Машина Вклучуваат ПСУ Напојување и Кабли Моќ

Bitcoin Рудар Microbt Whatsminer M31S 74TH 3256W ASIC Рудар Машина Вклучуваат ПСУ Напојување и Кабли Моќ

DEN 1564.80

Достапност
Достапно за нарачка

Micro BT whatsminer M31s 74 TH bitcoin рудар е 74 Th/s (± 5%), потрошувачката на енергија е само 3256w (+/- 10%).Ние Ќе наплатиме 40% restock такса ако се врати на Whatsminer M31 S 74 TH во рок од 30 дена, па ве молиме да се направи сериозен предвид пред да купите.Повеќето конкурентни bitcoin рудар, многу подобро отколку Antminer t17+ 64th,t17 ПЛУС, s17e 60., antminer s9j, antminer s17pro 53th, s9j 14.5 та и многу поевтин од Antminer S19 95 TH и S19. Answer : ___________________________ Note : Whatsminer користиме високо wattage, а исто така има lounder бучава од Bitmain Antminer машини, па ве молиме да обрнете внимание на бучава и wattage.Ве молиме љубезно ве молиме имајте предвид дека се потребни влезен напон за Whatsminer M31 S 74 TH/s е 220 V.Погрешно влезен напон може да се веројатно причина рудар оштетени.Посебна одредба рушење cryptocurrencies вклучува финансиски ризици.Овие ризици може да се однесува на промени во девизниот курс на cryptocurrency или да се промени во алгоритамот се користи за да ми cryptocurrency.Ве молиме да се разгледа внимателно пред да го направи купување, како што не прифаќајте барања за наплата за нарачки на оваа серија.Опис 1.Whatsminer M31 S Рударство Hash го Оценувате : 74 THs (± 5%). 2. Потрошувачка на енергија : 3254 W. 3. Моќ Ефикасност : 44 W / GH ± 7%. 5. Димензии : 390mm ( L) * 155mm (W) * 240mm (H). 6. Ладење : 2x 12038 фанови. 7. Мрежа : Етернет кабел не е вклучена br>.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Прецизни Канада 9in Авиони Безбедност Жица Пресврт Извртување Клешти Twister Заклучување Трки германски Одделение

Прецизни Канада 9in Авиони Безбедност Жица Пресврт Извртување Клешти Twister Заклучување Трки германски ОП0

DEN 8519.76