• Новак
JINBEI EF200BI Bi-Фотографијата во Боја на Осветлување AC DC LED Светло во Видео CRI 97 2700K-6500K со Батерија Пакет Торба Рефлектор за Полнење, Bowens Планината за Студио Портрет Фотогр

JINBEI EF200BI Bi-Фотографијата во Боја на Осветлување AC DC LED Светло во Видео CRI 97 2700K-6500K со Батерија

DEN 13919.76

Достапност
Достапно за нарачка

Континуиран Осветлување Комплет Вклучува : 1x EF200 BI Видео Фотографија Светла(DC/глобална напојување за AC100-240 V 50/60 Hz), 1x Рефлектор, 1x EF-VM Батеријата Pack (Батерија, Не се Вклучени, Компатибилен Со Нп F970), 1x Торба Комплет.Пријава : Сите Затворен Или Отворен Сцени, Професионални Видео Снимање .Со 16 Групи И 32 Канали, Моќ Варијација Од 1% До 100% (1% Точност). 10 Светлосни Ефекти(Постојана Осветленост, без разлика На Боја Температура Режим, ТВ Режим, Расипана Сијалица Режим, Огномет Режим, 3 Гром Режими, 3 Осветлување Сцени); Супер Тивок Додека Работи, исто Така, Обезбедуваат го исклучите Режимот(Фан Исклучено).Издржливи Модна фотографија, портрет, производ фотографија, key-визуелна итн..Карактеристики : 1.Со круг LED сијалица со КОЧАН чип, светлината постепено се шири рамномерно од центарот, што зраци природни како сонцето light2.Затемнување опсег, 0-100% , точност : 1% 3.Нема измама; Висока осветленост >7500lux(Без Рефлектор, 4500k Боја Температура); Подолго гледање на далечина 4. Висок CRI 97+, навистина репродукција на бојата на кожата, производ во боја, текстура и детали 5. Боја температура : 2700 K-6500 K 6. енергија LED ладно светодиодни технологија 7. Светлината е стабилен и нема да треперење, можете дури и може да снимате видео со вашиот телефон 8. Силна топлина спроводливост способност што е уште поважно, ние обезбедуваме го исклучите режимот(фан исклучите), да ги исполнуваат на вашиот повисоките потреби, како што промо филм снимање, деца, фотографија итн. 10.Десет светлосни ефекти : "0" постојано осветленоста, иако боја промени / 1" ТВ режим / "2" расипана сијалица mode / "3" огномет режим / "4" "5""6"громот режим / "7" "8" "9" Молња Режим, додавајќи забава на вашиот live stream или видео или фотографија 11.Поддршка : 2.4 Ghz Безжична РК Вклучени, Лесно Телефон СТАН Контрола (Име : JINBEI); Bluetooth 5.0 12.Bowens планината видео фотографија светлина : можете да го користите и со многу други светлина изменувачи и додатоци.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Прецизни Канада 9in Авиони Безбедност Жица Пресврт Извртување Клешти Twister Заклучување Трки германски Одделение

Прецизни Канада 9in Авиони Безбедност Жица Пресврт Извртување Клешти Twister Заклучување Трки германски ОП0

DEN 8519.76

Коса за Сечење Алатки, со Полно Тело, Перат Електрични Коса Clipper Керамички Професионална парична Казна Прилагодливи

IPX7 водоотпорен дизајн, може да се мијат со вода сите делови на телото, без отстранување на машина глават

DEN 1298.40