• Новак
6AL4V Aerospace Одделение Титаниум Завртки (M8x45 Flanged)

6AL4V Aerospace Одделение Титаниум Завртки (M8x45 Flanged)

DEN 359.76

Достапност
Достапно за нарачка

Валани Теми за Чувствувате Замор Отпор. 6 AL4 V Aerospace Одделение Титаниум највисока оценка и најтешко титаниум.Длабоко глави алатка за лесно вметнување. 50% полесен од челик и отпорност на слободни.ACER Трки воведува ACERTi : нашата најнова линија на Титаниум навртки кои се произведени со користење на најдобрите Aerospace Одделение 6 AL4 V Титаниум да се постигне една од најтешките и најсветлите титаниум завртки, титаниум ореви, и титаниум завртки.Проверете нашата целосна линија на М3, М4, М5, M6 и М8 титаниум завртки со рамна глава, копчето глави, капа на глава, конусни глави, 12 точка глави и flanged глави.Ние ги користиме САМО 6 AL4 V Титан и не помала Градус 1 или 2 титаниум други производители употреба.Додека пониски оценки може да изгледа слично на 6 AL4 V Титаниум и се полесно да се намали, тие не се никаде во близина на неверојатна сила на нашата Оценка 5 6 AL4 V Титаниум завртки што е над 400% посилни. 6 AL4 V Титаниум својства вклучуваат затегнувачка цврстина на 1000 MPa (megapascals), што е еквивалентно на 145000 psi.By споредба, annealed тип 316 од не ' рѓосувачки челик има затегнувачка цврстина на само 570 MPa (82670 psi), калено 6061 алуминиум има затегнувачка цврстина на 310 MPa, и Одделение 1 Титан има затегнувачка цврстина на само 240 MPa (34809 psi).Не прифаќајте понизок степен на титаниум - користете само најдобро : ACERTi.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Коса за Сечење Алатки, со Полно Тело, Перат Електрични Коса Clipper Керамички Професионална парична Казна Прилагодливи

IPX7 водоотпорен дизајн, може да се мијат со вода сите делови на телото, без отстранување на машина глават

DEN 1298.40