• Новак
Вртежен Момент Клуч 1/2 Инчи Вози Кликнете Тип Рака 10-150 Ft/Lb(13.6-203.5 Nm)

Вртежен Момент Клуч 1/2 Инчи Вози Кликнете Тип Рака 10-150 Ft/Lb(13.6-203.5 Nm)

DEN 798.96

Достапност
Достапно за нарачка

Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Тип : Кликнете Тип на вртежен момент клуч, 1/2 инчи вози 10-150 ft/lb(13.6-203.5 Nm), вкупната должина : 18 инчи.Прецизно : Лесен за читање - висок контраст и двоен опсег на скала.Точни : Пред Калибриран да ± 4%.Ласерско гравирање dual-опсег на скала ја подобрува нумеричка јасност.Употреба : Големина за автомобили, камиони, и тревник и градина опрема.Клуч емитира кликнете што може да се слушне и почувствува кога претходно вредност е постигната.Материјал : Трајни сите-челична конструкција нема пластични делови за да се скрши или да се истроши.Ratchet главата направени од најтврдокорните третирани хром vanadium челик легура (Cr-V) Корозија-Retardant : Сатенски Финиш.Функција : dual-опсег 10-150 ft/lb. (13.6-203.5 Nm) 1/2-инчен Вози Кликнете вртежен момент Клуч овозможува да самоуверено да се стегне сврзувачки елементи да се прецизни спецификации, обезбедување делови се соодветно обезбедени на сите, без да се оштетат.Кликнете на Типот на вртежен момент Клуч, 1/2inch Вози 10-150 ft/lb Заклучување Knob Применуваат исти вртежен момент, со помалку напор благодарение на долгата рачка силен кликнете ви овозможува да се слушне и се чувствуваат кога ќе се достигне десната вртежен момент вредност Пластични складирање случај е вклучена за безбедно чување на вашите алатка Вкупна Должина : 18inch.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат