• Новак
Лупа со Светлина,6X лупа 12 LED Џамбо Запалени Зголемувачот Леќа,Вратот-Тип Читање Зголемувачот за Постарите Читање Мали букви, Макуларна Дегенерација, поштенски Марк

Лупа со Светлина,6X лупа 12 LED Џамбо Запалени Зголемувачот Леќа,Вратот-Тип Читање Зголемувачот за Постарите

DEN 287.76

Достапност
Достапно за нарачка

ã€2 X Помали леќа со 6 X зголемување, со дијаметар околу 22mm, помалите политично инкрустирани во дното средината на поголем.Едно парче има две цели. ã€Биро Стојат или Вратот Hangã€' : Повлечете надолу задниот случај и да се сврти го тоа потпирачот, не се лизга нога вградени влошки за стојат стабилност на секоја маса површина, аголот на зголемена глава може да ја прилагодите како сакате; Алтернативно, корисниците исто така може да ја обеси на врат со единица пред градите за слободни раце читање. ã€Најдобар Подарок Со Практична Употреба За Elderlyã€' : не знам каков вид на подарок вашиот дедо или баба како и за доаѓањето на фестивалот/роденден?Ве молиме да се одржи вашата коњи, сега youve се најде еден, на оваа 2 X/6 X 2-во-1magnifying леќа со led осветлување е точно една стари лица, како и потребите на повеќето. ã€Широк Applicationã€' : Оваа зголемена оптичка леќа апсолутно ќе ви помогнат многу за време на крстот бод, шиење, везови,читање на книги или правење занаети.Кристално јасна визија се врати повторно.Работи совршено на различни затвори работи со голем и јасен преглед за дури и старите. ã€2 LED Светлина За Ноќта Taskã€' : : 2 led светлата обезбедуваат најдобро осветлување за читање и работа во текот на ноќта или во темнината( Потреба 3 ААА батерии, батерија, не се вклучени).Спецификација : Главен Материјал : ABSPower Набавка : 3x AAA батеријата(Батерија, не се вклучени) LED Кол : 2 LEDLarger Леќа Дијаметар : 107mm(4.2 во)Малите Леќи Дијаметар : 22mm(0.86 во)Целата Големина на Единица : 133mm x 90mm х 185mm(прибл.)Забелешка : ве Молиме овозможи мала 1-3cm разликата се должи на прирачник за мерење и малку боја на варијација за различни екранот setting Thank вас и убав ден!Пакетот Вклучува : 1 x Читање на Леќата (Батерија, не се вклучени).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат