• Новак
RTYG Прилагодливи Colostomy Кеси Дише Ostomy Појас Drainable Urostomy Торба По Colostomy Ileostomy Торбичка Ostomy Појас 6.24 (Боја : 1pc Појас 100pcs Кеси)

RTYG Прилагодливи Colostomy Кеси Дише Ostomy Појас Drainable Urostomy Торба По Colostomy Ileostomy Торбичка

DEN 916.80

Достапност
Достапно за нарачка

На stoma прстенот со дијаметар може да се trimed од : 2.5 cm-5cm.Хуманизирано Еластичен Појас Бенд : Должина : 101cm.За еднократна употреба на Пластични Кеси : не треба да се исчисти, повеќе здрав за употреба.Лесно да се Отстрани : анусот торба е поврзан со половината бенд,кој е лесно да се отстрани без да остават остатоци на кожата.Можете да ја промените дренажа торба еден по друг со овие бендот, повеќе лесен за употреба.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат