• Новак
figatia 20pcs 200mW 10мм Инфраред IR 1-LED Чип, 850nm

figatia 20pcs 200mW 10мм Инфраред IR 1-LED Чип, 850nm

DEN 215.76

Достапност
Достапно за нарачка

Ниска потрошувачка на енергија.Овој чип IR led е добар извор на светлина за ИНФРАЦРВЕНИТЕ камери или очила.Тоа обезбедува подобра.Напон : 1.5 V~1.6 V. Ова е еден чип 10мм инфраред LED.Тоа може да се користи за ИНФРАЦРВЕНИТЕ камери.Ова е еден чип 10мм инфраред LED.Тоа може да се користи за ИНФРАЦРВЕНИТЕ камери.Опис : - Ова еден чип IR led е добар извор на светлина за ИНФРАЦРВЕНИТЕ камери или очила - обезбедува подобро - Ниска потрошувачка - Напон : 1.5 V~V 1.6 - Тековни : 20-25 м - Врв(пулсот) : 700m A - Моќ : 200m W - бранова Должина : 850nm - Агол : 30 степен - Дијаметар : Прибл. 10мм - Pin Должина : Околу. 15mm и 18mm - Растојание Меѓу Пиновите : Прибл. 2mm - Боја : Clear Package Вклучува : 20 x IR LEDKeywords : IR Led, , 10мм, 850nm.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат