• Новак
1cm‑400cm Близина Switch, Растојание Откривање Сензор, Инфрацрвениот Спектар Префрлете се на Сензор на Откривање(NPN)

1cm‑400cm Близина Switch, Растојание Откривање Сензор, Инфрацрвениот Спектар Префрлете се на Сензор на Откривање(NPN)

DEN 611.76

Достапност
Достапно за нарачка

[Спецификации] близина префрлете се користи OTF стандард, мулти слој филтер маска и прилагодени оптичка леќа.Откривање на опсег е од 10мм да 4000mm, висока точност до millimetre ниво. [Висок Квалитет] IP67 водоотпорен одделение овозможува одлична отпорност на топлина, чешање, влијание. [Лесно да се Инсталира] Сокриени тема одредување ќе потрае малку простор и се овозможува прекрасен и лесен за инсталација, како и. [Широк Спектар на Примена] сензор е идеален за робот пречка избегнување, индустриска автоматизација контрола, беспилотни автомобил, итн. [Квалитетна Услуга] Ако имате било какви прашања во врска со производ, ве молиме контактирајте со нас во секое време, ние ќе ви понудиме најдобро решение.Спецификација : Предмет Тип : Ласерски Сензор Материјал : PC-VO Огноотпорни Материјали + Стакло Примена : За робот пречка избегнување, индустриска автоматизација контрола, ПИ робот интелигентни признавање, беспилотни автомобил, smart паркинг, наставата истражувања, паметни инфраструктура, паметни дома.Оперативен Напон : XKC-KL200-V : Високо и ниско ниво на сигнал, напојување DC5-24 V.XKC-KL200-NPN : NPN излез, напојување DC5-24 V.XKC-KL200-UART : Сериски порт излез, напојување DC5-24 V.Сетилните Растојание : Прибл. 1 ~ 400cm / 0.4 ~ 157.5 во, прилагодливи на далечина.Индукција Агол : 30-40° Конус Агол Уреди Со Покажувач На Метод : Активни Quiescent Актуелни :

Спецификацијата

Item Type:
Laser Sensor
Material:
PC-VO Fireproof Material + Glass
Application:
For robot obstacle avoidance, industrial automation control, AI robot intelligent recognition, unmanned car, smart parking, teaching research, smart infrastructure, smart home.
Operating Voltage:
XKC-KL200-V:
High and low level signal, power supply DC5-24V.
XKC-KL200-NPN:
NPN output, power supply DC5-24V.
XKC-KL200-UART:
Serial port output, power supply DC5-24V.
Sensing Distance:
Approx. 1 ~ 400cm / 0.4 ~ 157.5in, adjustable distance.
Induction Angle:
30-40° Cone Angle
Sensing Method:
Active
Quiescent Current:
Load Current:
300mA
Working Environment Temperature:
-20~85℃
Storage Temperature:
-20~85℃
Line Length:
Approx. 15cm / 5.9in(±10mm / 0.4in)
Default Terminal:
XH2.54-4P
Waterproof Performance:
IP67
Thread Size:
Approx. M22 x 1.5mm / 0.1in
Package List:
1 x Laser Sensor :

Со стоката дадена додека купуваат

Индуктивен Сензор, Откривање на Далечина Пристап Сензор за Близина Switch Висока Температура Отпор Широка Примена

Се применува за безбедносна опрема, текстил опрема, CNC машина алатки, безбедносна опрема, автоматизиран�

DEN 1135.20