• Новак
Менувачот Имајќи Смена, 14pcs Авто Менувачот Имајќи Puller Сепаратор Сет од Легиран Челик Отстранување Бар Демонтажа Алатка

Менувачот Имајќи Смена, 14pcs Авто Менувачот Имајќи Puller Сепаратор Сет од Легиран Челик Отстранување Бар

DEN 1199.76

Достапност
Достапно за нарачка

Разни Гром Големини : Доаѓа со тешки капка-фалсификувани 2in & 3во бар-тип имајќи трупци и 4in & 5in должина хексадецимален push-puller нозете така, можете да ги отстраните големи или мали лежишта на предните и задните тркала центар оска за да можат безбедно и без проблеми.Премиум Квалитет : Менувачот Имајќи Смена создадени од солиден капка фалсификувани изградба и топлина третираат за да ја издржат тешката и солиден работни места, што го прави ова лого puller поставување траен и сигурен алатка.Производ Детали : Менувачот Имајќи го Смена за да Помогне во pinions, тркало, центар, оска вратило и вози вратило имајќи замена на повеќето возила, вклучува 2-вилицата puller (L-нога puller) за работа со запчаници, макара и летаат тркала отстранување.Целосно Отстранете го Поставите : Сите-во-едно полнење, вклучува сè што ви треба за брзо и ефикасно отстранување и вградување на мали и големи тркала лежишта на предните и задните тркала центри, запчаници, pulleys, pinions и оска вози шахти.Лесен за Користење : Хармонично Balancer Puller е професионална и преносни алатка за полнење, лесно да се носат и продавница, погоден за професионална поправка продавници и хобисти.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Имајќи Puller Material : Легури Steel Color : Како слика shown Box Големина(Dxšxv) : Приближно 39 x 25 x 7cm/15.4 x 9.8 x 2.8 in Weight : Прибл. 5kg/11lb Quantity : 14pcs/set Package Листата : 14-парче бар-тип опрема и оска имајќи ги одвоите вклучува 4-парче 4in (10cm), 4-парче 5in (12.7 cm) хексадецимален push-puller нозе, 1 парче 2in (5cm) и 1-парче 3во (7,6 cm) имајќи ги одвоите вилици или трупци, 2-парче L-тип на нозе, 1 парче 5in (12.7) puller преминал бар со 1-дел 6-1/4in (15.9 cm) принудувајќи screw Package Листата : 4 x Бар-тип Опрема и Оска Имајќи ги Одвоите 4in (10cm)4 x Хексадецимален Push-puller Нозе 5in (12.7 cm) 1 x Имајќи ги Одвоите Вилици 2in (5cm) 1 x Имајќи ги Одвоите Splitter Вилици 3во (7,6 cm)2 x L-Тип Legs1 x Puller Преминал Бар 5in (12.7)1 x Принудувајќи Завртка 6-1/4in (15.9 cm).

Спецификацијата

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Bearing Puller
Material:
Alloy Steel
Color:
As picture shown
Box Size(LxWxH):
Approx 39 x 25 x 7cm/15.4 x 9.8 x 2.8in
Weight:
Approx. 5kg/11lb
Quantity:
14pcs/set
Package List:
14-piece bar-type gear and axle bearing separator includes 4-piece 4in (10cm), 4-piece 5in (12.7cm) hex push-puller legs, 1-piece 2in (5cm) and 1-piece 3in (7.6cm) bearing separator jaws or splitters, 2-piece L-type legs, 1-piece 5in (12.7) puller crossed bar with 1-piece 6-1/4in (15.9cm) forcing screw :
Package List:
4 x Bar-type Gear and Axle Bearing Separator 4in (10cm) :
4 x Hex Push-puller Legs 5in (12.7cm) :
1 x Bearing Separator Jaws 2in (5cm) :
1 x Bearing Separator Splitter Jaws 3in (7.6cm) :
2 x L-Type Legs :
1 x Puller Crossed Bar 5in (12.7) :
1 x Forcing Screw 6-1/4in (15.9cm) :

Со стоката дадена додека купуваат