• Новак
Мојот Херој Академијата Колекционерски Игра со карти - Бустер Кутија - Бран 1 | Тргување Игра со карти | Возрасти 14+ | за 2 Играчи | Просечна Изведба 45+ Минути | Направени

Мојот Херој Академијата Колекционерски Игра со карти - Бустер Кутија - Бран 1 | Тргување Игра со карти | Возрасти

DEN 455.76

Достапност
Достапно за нарачка

Официјално Лиценцирани Производ : Мојот Херој Академијата доаѓа до tabletop!Навивачите на тргување игри со карти може да ги тестираат своите (сите) може во оваа напната и стратешки dueling игра со карти.Како официјално лиценцирани производ, MHA CCG е преполн со неверојатна уметност на вашите омилени херои!.ИГРА со карти : Мојот Херој Академијата Колекционерски Игра со карти е конкурентна глава-до-глава картичка игра каде што играчите дуел едни со други за да се утврди кој е вистински херој!Слично како и други трговски картичка игри, MHA CCG е сите за градење на најдобри палубата и приспособувањето на вашата стратегија како ќе се игра!.БУСТЕР КУТИЈА : ЕДЕН бустер кутија содржи 24 бустер пакети, додавајќи 240 картички во вашата колекција, кои ви даваат повеќе избори за тоа како да се изгради вашиот палуби.Сите бустер кутии доаѓаат со невообичаено и ретки картички.БРОЈ НА ИГРАЧИ И ПРОСЕЧНАТА ИЗВЕДБА : Мојот Херој Академијата е конкурентно тргување игра со карти за 2 играчи и трае 45 минути или повеќе, за да се игра.Мојот Херој Академијата Колекционерски Игра со карти - Бустер Кутија - Бран 1 Тргување Игра со карти Век 14+ 2 Играчи Просек Изведба 45+ Минути Направени од страна на Jasco Игри, (MHA01 BD).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат