• Новак
UDIXI Метал Коцки со Метална Кутија, 7 КОМПЈУТЕРИ DND Метал Коцки, Шупливи Коска Дизајн Polyhedral Коцки во Собата за Играње на улоги Игра D&D се Сечат MTG Pathfinder (Коска Антички Ба

UDIXI Метал Коцки со Метална Кутија, 7 КОМПЈУТЕРИ DND Метал Коцки, Шупливи Коска Дизајн Polyhedral Коцки во

DEN 1917.60

Достапност
Достапно за нарачка

МЕТАЛ ГЕНЕРАЛ ДИЗАЈН : Шупливи врежан форма, метални материјали, во рамките на DND генерал е составена од коска во облик на границите, судир на метал коцки ќе се направи јасни звук, со добро DND игра на табла искуство.ГЕНЕРАЛ ПОСТАВИТЕ ВОВЕД : Оваа група на метал генерал содржи 7 коцки, имено D4, D6, D8, D10, D12, D20 и D%.На алуминиумски легури генерал кутија е вклучена во сет, што е погодно за вас за чување на коцки.ДОБАР ВОЗЕН&ДОБРО БАЛАНСИРАНА : На шупливи метални генерал е многу полесни од цврст метал коцки, и таму не е очигледно тешка чувство во рака.Во исто време, на редовна шупливи шема на секоја страна, целосно го гарантира билансот на коцки и правичноста на играта.ПОВЕЌЕ ЦЕЛИ : Можете да игра Занданите & Џинови, Pathfinder, или било која друга RPG или војна игра ,игра на табла, образование и Училишни материјали, итн.со овие метал коцки.КАВГА-БЕСПЛАТНО ГАРАНЦИЈА: Ние рака провери секој од нашите генерал пред пакување нив, се осигура дека ќе го добиете најдоброто генерал тука!Сите наши производи се со 30 ден парите назад и 24-месечен гарантен.Било прашање, само нас контакт.Ние секогаш сме подготвени да ви помогнат. 7-умре polyhedral метал генерал вклучувајќи D4, D6, D8, D10, D12, D20 и D%.На страна должина на D6 генерал е 18 кодови, кој е малку поголем од стандардот 16mm коцки.Поради остри агли и мали предмети, ве молиме чувајте го надвор од дофат на деца.Избегне опасност за животот.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат