• Новак
Шарени Притисни Pin Магнети |56 pc| Забава Магнетни Притисни Копчиња се Користат за Статистика Магнети, Табла Магнет, Фрижидер Магнети, Училница Магнети, Календар Магн?

Шарени Притисни Pin Магнети |56 pc| Забава Магнетни Притисни Копчиња се Користат за Статистика Магнети, Табла

DEN 431.76

Достапност
Достапно за нарачка

Употреба на магнетни карти, календари и задача листови.7 СВЕТЛИ БОИ : Bolder Животот 56 пакет на притисни pin магнети вклучува 7 забава виножито бои : розова, портокалова, жолта, зелена, сина, пурпурна и јасно. Висат мали предмети : Висат копчиња, пенкала или накит од метална површина.7 Светли Бои во една Симпатична Package Pick вашите омилени.Овие лесен-за-држете притисни pin магнети заличи било кујна, канцеларија или во училница.Безбедно и Лесно Да се Користи Каже збогум на опасни палецот tacks и дупка-полни ѕидовите!Нашите лесен-за-држете притисни pin магнети се побезбедни и поедноставни за користење. Декорација на фрижидерот : Висат разгледници, фотографии, соопштенија, картички и деца' цртежи. Останете организирани : Pin up to-do листи, календари и распоредот во вашиот фрижидер, табла или канцеларија мемо одбор.МАЛИ & СИЛНА : Лесно да се одржи 10+ трудови или бизнис картички со еден магнет.Забава и Функционална : 5 Користи за Притисни Pin Magnets1.Малку Магнети Кои Пак Голем Punch No повеќе слаби магнети!Овие 11mm x 17mm притисни pin магнети се слатки и сигурен, лесно одржување 10+ трудови, бизнис картички, копчиња, постери, разгледници и повеќе.Здраво, ние се Bolder Живот!Нашиот проектен тим е страсна за голема производи кои го прават животот полесен, посветла и bolder – за мајки, наставници, ученици и персоналот.Користење на повеќето фрижидери & магнетни површини.Совршен за организирање, боја-кодирање и украсување.Pin белешки или уметност — овие 11mm x 17mm магнети нема да ги покрие прикажува или слајд надолу фрижидери.Имајте на ум : Магнети НЕ се држи до неметални материјали како што се дрво, стакло, пластика, алуминиум, текстил или од бетон.Симпатична, цврст и сигурен. Поставување на вашата училница : Приказ практична работа и постери висат без блокирање важни информации.Се меша и натпревар во боја или се координираат!Секој магнет поставите доаѓа во забава пластични калај – совршен за чување.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат