• Новак
Milward 2222506 Игли за Плетење Една Точка, 35cm, 4.5 мм, Сребро Сива

Milward 2222506 Игли за Плетење Една Точка, 35cm, 4.5 мм, Сребро Сива

DEN 168.96

Достапност
Достапно за нарачка

[ Силни и Издржливи] MILWARD игли за плетење се специјално дизајнирани и произведени за да се спречи нарушување на плетење проекти за време на користењето. [ Лесен и Удобен ] На MILWARD игли за плетење се изработени од лесен алуминиум или висок степен на пластични (во зависност од дијаметарот) и заврши со хипоалерген, мазна, финтата-слободен крај за да го заштити вашиот предиво и рацете додека плетење. [ Погоден за Општи Плетење Проекти ] Со различна должина и дијаметар на располагање, MILWARD игли за плетење се погодни за повеќето плетење проекти, дали тоа да биде во почетник или напредно ниво.Единствена Точка игли се во должина 25, 30, 35 и 40cm. [ Големини ] Дијаметар од Големината 2.0 mm - 5.5 мм се направени од anodised алуминиум.Димензии 6.0 mm - 10.0 мм се изработени од сива пластика.Двете материјали се удобно за проширена употреба. [ Од велика БРИТАНИЈА Продавачот ] На MILWARD бренд во сопственост и дистрибуиран од страна на велика БРИТАНИЈА продавачот, од високо реномирана семејство во сопственост занает и за шиење бизнис со над 50+ години искуство во изработката, шиење и плетење сектор.MILWARD се верува Британски бренд за идните генерации со повеќе од 300 години на искуство во креирање на совршен за шиење и плетење игли.Во MILWARD го славиме нашето наследство и го користат нашето големо знаење за да се создаде производи на суверени стандарди.На MILWARD бренд продолжува да биде во сопственост и дистрибуиран во велика БРИТАНИЈА, но го задржува силна признавање ширум светот, негува со години на квалитетот на производот и сигурност.На MILWARD бренд ќе продолжи да се прошири и да се развиваме како ние продолжуваме нашата мисија за обезбедување на сигурен, премиум квалитет галантерија во светот по пристапни цени.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Pelnotac Џемпер Плетење Алатка,Пренослив Кружни Двојно Зашилени Игли,Висока Цврстина и Жилавост, Корозија‑Отпорни

Плетење игла е направен од carbonized бамбус, кој има висока цврстина и жилавост, и е повеќе еколошки.Иглата в

DEN 1485.60

Заврши Плетење и Капчиња Додатоци, Плетење Алатка за Полнење Плетење Материјали за Полнење со Плетење Бод Маркери

Тоа е многу практично и корисно за вашиот плетила.Она што е Во Комплет : 1 buc складирање торба 1 buc плетење �

DEN 263.76