• Новак
NOSHOK 400 Серија 316 од не 'Рѓосувачки Челик Тешко Седиште Игла Вентил, 3/4 NPT Машки x 3/4 NPT Женски, 10000 psi Притисок Опсег

NOSHOK 400 Серија 316 од не 'Рѓосувачки Челик Тешко Седиште Игла Вентил, 3/4 NPT Машки x 3/4 NPT Женски, 10000

DEN 9217.68

Достапност
Достапно за нарачка

Електро полиран на нерѓосувачки челик тешко седиште игла вентил.Удар-out доказ матични обезбедува средно матични печат во полна отворена позиција.Матични конци се 316 од не ' рѓосувачки челик.Едно парче хаубата со метал-да-метал печат на вентил тело под хаубата теми. 3 годишна гаранција.Вентил е дело-коњ на индустријата и е брзо да стане стандард што други хард седиште игла вентили се суди против. 10000 psi притисок рејтинг на 200 степен F максимум.Viton О-прстен печат и Тефлон back-up прстен под матични теми за да го заштити од корозија и galling.Сите матични конци се навива за сила и олеснување на работата.Хаубата заклучување со pin за да спречите случајно расклатување.Винил хаубата и матични прашина капа.Аглеста матични за прецизно проток премерување.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат