• Новак
iJDMTOY Сет на Класичен Дизајн 2,5-Инчен Хром Палка Алуминиум Худ Pin Изглед Кит w/Кабел Компатибилен Со Било кој Автомобил, Камион, ЏИП, итн

iJDMTOY Сет на Класичен Дизајн 2,5-Инчен Хром Палка Алуминиум Худ Pin Изглед Кит w/Кабел Компатибилен Со Било

DEN 311.76

Достапност
Достапно за нарачка

Комплетен сет вклучува пар на 2.5" scuff основи w/ челик заклучување иглички и метални жици кабли.Компатибилен со Ford Mustang Dodge Полначот Предизвикувач на Chevrolet Camaro Corvette Pontiac GTO, итн за да им даде на вашите Сите Американски возење класичен мускулите автомобил убав стил.Двострано лента вклучени за лесна инсталација, без дупчење што се бара (за изглед/декорација само, а не вистински худ заклучување).Универзална вклопуваат во повеќето возила со рамна худ; чистење на саканите места за да го исчистите површината на прашина и остатоци пред вршење на инсталација.Ако сте во потрага за акцентот што го комплетира вашиот мускулни автомобили Сите Американски изгледаат и се чувствуваат, но не сте за да се вежба дупки во неа, не гледам подалеку од палка алуминиум худ pin изглед комплет!.Оваа страница карактеристики на 2.5" хром палка алуминиум худ pin стил комплет кој е компатибилен со било кој автомобил, камион, или SUV со рамен капи.Вашиот комплетен сет ќе вклучуваат (2) 2.5" алуминиумски основи, еден пар од челик за заклучување копчиња, и еден пар на кабли да се заврши за да худ latch изглед.Лесно да се инсталира на алуминиум худ бази со вклучени двострано лента за да се добие тркачки автомобил изглед без да се вежба во вашиот худ.Ве молиме имајте во предвид дека ова мускулите автомобил кој се користи за да се постигне еден Американски автомобил аура и изглед и ќе всушност, не го заклучите вашиот худ во место.Пред инсталација, чистење на вашата саканата површина за да го избришете тоа од било прашина или остатоци така што палка алуминиум худ основи соодветно ќе остане на вашиот худ.Видео кредитни оди да Дилан Т хром худ pin изглед комплет е погодна за многу возила со рамен капи и ќе им даде на вашето Сите Американски возење заврши класичен мускулите автомобил стил!.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат