• Новак
WSDMAVIS 1 Buc Висок Напон, Електромагнетна Предавателот DIY Комплет за Научни Експериментални Модел Училиште Интерес Студија

WSDMAVIS 1 Buc Висок Напон, Електромагнетна Предавателот DIY Комплет за Научни Експериментални Модел Училиште

DEN 275.76

Достапност
Достапно за нарачка

Донесува Интегрирано бустер модул, голем капацитет capacitor.Конкретните полнење брзо, лансирањето на далечина е далеку, лансирањето е noiseless, дизајн науката е едноставна, инсталацијата е лесно.Влезен напон : 3-5 V, можете да го користите 2 X AA батерија за да 3 V или мобилен телефон со полначот 5 V напојување.Опсег : 3-5 m, добар ефект, безбедно и безопасно.Поврзете на батеријата и да чекаат за црвено светло да биде целосно наполнета пред операцијата.( На батеријата се прикажани на сликата не е вклучена.Батеријата мора да бидат обезбедени од страна на себе си).Многу погодна за ученици наука мал експеримент производство.Тоа е DIY комплет кој бара купувачи да имаат некои електронски знаења и практични вештини.Забелешка : ве Молиме оставете малку големина грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ви благодариме.Пакетот Вклучува : 1 Set.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат