• Новак
Ле Creuset 5-Парче Рерна и Stovetop Садови Пакет со 4-1/2 QT Круг холандски Рерна, Ле Creuset 8 QT Опфатени Stockpot, и Ле Creuset 10 Зајакнато Nonstick Про Фрај Пан - Карибите

Ле Creuset 5-Парче Рерна и Stovetop Садови Пакет со 4-1/2 QT Круг холандски Рерна, Ле Creuset 8 QT Опфатени

DEN 8376.00

Достапност
Достапно за нарачка

Овој пакет ги вклучува (1) Le Creuset 4 1/2 qt.Круг холандски Рерна со Капак, (1) Le Creuset 8 qt.Опфатени Stockpot со Капак, и (1) Le Creuset во 10.Зајакнато Nonstick Про Фрај Пан. 5–парче кујнски сет со Зајакнато Non-stick Pro, Леано Железо и Емајлот на Челик.Емајлот Завршува спротивстави chipping и пукнатини, додека помагање чистење.Леано Железо обезбеди дури и дистрибуција на топлина.Хард-елоксирани, целосно куќишта алуминиум core спроведува топлина брзо и рамномерно.Боја : Карибите.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат