• Новак
КУРТ 23021 Приколка Hitch Заклучување, 5/8 Инчи Pin Дијаметар, Одговара на Повеќето 3-Инчен Примачите

КУРТ 23021 Приколка Hitch Заклучување, 5/8 Инчи Pin Дијаметар, Одговара на Повеќето 3-Инчен Примачите

DEN 372.24

Достапност
Достапно за нарачка

За вашиот брод, АТВ или camper, да ги задржи вашите играчки побезбедна со КУРТ hitch се заклучува.РАЗНОВИДЕН.Како hitch pin и клип, a hitch заклучување е дизајниран да ја вметнете во fastener дупка во страна на примачот цевка со цел да се одржи на топката планината или hitch-монтирани додаток во место.За ваша погодност, две копчиња се опфатени со оваа приколка hitch заклучување.Со 5/8-инчен дијаметар pin, ова приемник hitch заклучување одговара на речиси секоја 2-инчен, 2-1/2-инчен или 3-инчен hitch приемник со 5/8 инчи дупка, што го прави совршено се вклопуваат за повеќето класа 3 и класа 4 и класа 5 hitches.СИГУРЕН БЕЗБЕДНОСТ.Додека КУРТ hitch pin не нудат доволно сила за одржување на вашиот топката планината цврсто прикачен, а КУРТ hitch заклучување на оди еден чекор понатаму.Можете да држат резервни копче во дискретна локација за итни случаи, или да ја даде на некој пријател за корисни пристап.Изберете од неколку различни големини, стилови и материјал options да се најде најдобрите приколка hitch кодот за вашиот животен стил!.КУРТ hitch брави ви овозможи да го заклучите вашиот топката планината во вашиот приколка hitch, deterring кражба и спречување на секој од detaching вашиот приколка на топката планината и влечење далеку вашиот имот без ваша дозвола.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат