• Новак
200mm x 200mm x 1.5 mm Термички Подлога, Термички Соединение за Ладилници PS4 ПРОЦЕСОРОТ графичкиот процесор Heatsink IC Чипсет Northbridge, Лесно да се Примени

200mm x 200mm x 1.5 mm Термички Подлога, Термички Соединение за Ладилници PS4 ПРОЦЕСОРОТ графичкиот процесор

DEN 311.76

Достапност
Достапно за нарачка

Направени се од единствени Нано Силикон Маснотии Материјал, со добра топлинска спроводливост способност.Отстрани заштитни филмови од двете страни на топлинска подлога и го стави под Heatsink.Рампа не содржи метални честички, е electrically изолирање & не капацитивни.Контакт со било електрични траги нема да резултира со штета од каков било вид.Безбедно и лесно ракување.Меки Малку Леплива, Тоа Може Да Биде Произволно Се Намали Големината,Лесно Да Го Инсталирате, Го Заменува Традиционалното Heatsink Соединение Маснотии Паста.Во -40 ℃ -200 ℃ Опсег Не Се Топи, Добра Стабилност, Не Се Токсични, Без Мирис,Без Корозија,Без Стимулација,Без Оштетување На Метални Материјали.Рампа е леплива,со добра спроводливост,можете лесно може да се стави на IC Чипсет и heatsink,исто така, можете да го поправам на LED IC SMD НАТОПИ или eleswhere.Мека,добра malleability,со малку вискозност.Силна изолација и Одлични перформанси.Обезбеди хаос-бесплатна инсталација, максимална топлинска спроводливост и зголемување на ладење.Ја намали ефективноста на вашиот heatsink и ја подигне температурата на работа на вашиот процесор/видео картичка.Со овој бакар подлога во голема мера да го долниот графичкиот процесор температури, може да се користи за графика, northbridge,меморија чипсет,IC чипови.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат