• Новак
Ладење Перки, Компактна Големина 4Pcs Висока Ефикасност Алуминиум Heatsink за Електроника за Моќ Модул(Без Лепило)

Ладење Перки, Компактна Големина 4Pcs Висока Ефикасност Алуминиум Heatsink за Електроника за Моќ Модул(Без

DEN 1183.20

Достапност
Достапно за нарачка

[ВИСОКА ЕФИКАСНОСТ] Овие алуминиум ладење перки имаат голем областите за контакт со и добри топлина дисипација ефект. [ПОВЕЌЕ USAGES] Може да се користи за ладење и топлина дисипација на електронски ПРОЦЕСОР чипови, моќ модули, итн. [ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА] Овие топлина тоне се преносни во дизајн, со компактни димензии, лесно да го инсталирате и да не заземаат простор. [АЛУМИНИУМ МАТЕРИЈАЛ] Користење одлична алуминиум, површината оксидација третман, отпорност на абење и отпорност на корозија. [4 PCS ВО 1 СЕТ] комплет вклучува 4pcs алуминиум топлина тоне, доволни во квантитетот, лесен за употреба и да го замени.Функција : 1. [4 PCS ВО 1 СЕТ] комплет вклучува 4pcs алуминиум топлина тоне, доволни во квантитетот, лесен за употреба и да го замени.2. [АЛУМИНИУМ МАТЕРИЈАЛ] Користење одлична алуминиум, површината оксидација третман, отпорност на абење и отпорност на корозија.3. [ВИСОКА ЕФИКАСНОСТ] Овие алуминиум ладење перки имаат голем областите за контакт со и добри топлина дисипација ефект.4. [ПОВЕЌЕ USAGES] Може да се користи за ладење и топлина дисипација на електронски ПРОЦЕСОР чипови, моќ модули, итн.5. [ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА] Овие топлина тоне се преносни во дизајн, со компактни димензии, лесно да го инсталирате и да не заземаат простор.Спецификација : Предмет Тип : Ладење Fins Material : Aluminum Surface Третман : Anodic оксидација treatment Overall Големина : Прибл. 60 x 60 x 39mm / 2.4 2.4 x x 1.5 in Purpose : Електронски ПРОЦЕСОР чип, моќ модул модул за ладење радијатор Пакет Листата : 4 x Ладење Fins Note : ве Молиме одговара на соодветен дизајн и големина пред употреба.

Спецификацијата

Item Type:
Cooling Fins
Material:
Aluminum
Surface Treatment:
Anodic oxidation treatment
Overall Size:
Approx. 60 x 60 x 39mm / 2.4 x 2.4 x 1.5in
Purpose:
Electronic CPU chip, power module, module cooling radiator
Package List:
4 x Cooling Fins :
Please match the appropriate design size before use. :

Со стоката дадена додека купуваат