• Новак
Твин Турбо Заглавија Chevy Camaro TransAm Firebird 350 305 TT SBC ГМ Водот T3

Твин Турбо Заглавија Chevy Camaro TransAm Firebird 350 305 TT SBC ГМ Водот T3

DEN 2879.76

Достапност
Достапно за нарачка

Со цел да се вклопи Chevy Мал Блок Твин Турбо Полнење за 283-400ci CAMARO и FIREBIRD Карактеристики Нашите производи се 100 % Сосема Нов Mandrel Свиткана Т-304 од не 'Рѓосувачки Челик ЦПУ машински прирабница за силна цврста поддршка TIG заварување за сила и издржливост 42mm цевки 24.5" вкупна должина Огледало полиран.Директно-преку дизајн им овозможува на повеќе воздух преку подобрување коњски сили и севкупната ефикасност се Зголемува коњски сили со 8-15 BHP (приближно) 2.9 mm дебелина на ѕид за primaries Сите Дихтунзи се вклучени T3 турбо прирабница и Професионални фитинг се препорачува.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат