• Новак
Halti Headcollar и Обука Доведе Комбинација Пакет

Halti Headcollar и Обука Доведе Комбинација Пакет

DEN 480.72

Достапност
Достапно за нарачка

За разлика од традиционалните leashes, на Halti Обука Поводник додава флексибилност на вашата тренинг рутина, дозволувајќи им на повеќе точки на поврзување на вашиот пес е headcollar оптимизирање на удобност и контрола.На Halti Headcollar е одлична за кучиња како Labradors, златниот ретривер и други силни кучиња кои повлече на поводник ставање болни притисок на пет родители и кучиња' рамената и necks.УДОБНО & СИГУРНО : На лесни Halti Headcollar е дизајниран за куче удобност со целосно поместена носот бенд & водоотпорен, рефлексивни webbing и безбедност на линкот кој го придава на вашето куче е јака за дополнителна безбедност.На Halti Обука Води е мулти-функционална обука доведе дизајниран за да се обезбеди оптимално управување, контрола и удобност кога се користи со други Halti Headcollars и не се повлече harnesses.СТОП за ВЛЕЧЕЊЕ : Помогне да се обучуваат вашето куче да се запре влечење на поводник со светски познатата Halti Headcollar.На Halti Обука Доведе работи во 7 различни начини за краток, среден и долг поводник-должина на обуката, hands-free одење и обука, шетаат две кучиња од една поводник, а за лесно, под надзор на врзување на јавниот ресторани, и отворено седење области.НАЈДЕТЕ ВАШИОТ НАЈДОБРО ОДГОВАРА : Големи кучиња се полни со енергија, и panting помага кул нив надолу.На responsive дизајн на ова куче headcollar помага обучуваат средни до големи кучиња за да пешачите без влечење.ЕФЕКТИВНИ НЕ се ПОВЛЕЧЕ ТРЕНИНГОТ : Halti Headcollar спречува влечење на поводник со нежно волан & водителка на вашето куче е насока.Како првиот светски не се повлече пес headcollar, на Halti Headcollar е омилен меѓу миленичиња родители и тренери.Halti Headcollars и leashes се уникатно дизајниран во повеќе големини за да најдобро одговара на вашето куче, без да се меша со panting, јадење или пиење.HALTI ОБУКА ПОВОДНИК : Ние, заедно со нашите најпродавани, мулти-користете куче поводник заедно со нашите најпродавани куче headcollar за one-stop-shop за сите на вашиот не-се повлече потреби.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат