• Новак
Purelink PureInstall Серија ПИ-3000 HDMI кон DVI Кабел Secure Систем за Заклучување (32.8 ft / 10.0 m)

Purelink PureInstall Серија ПИ-3000 HDMI кон DVI Кабел Secure Систем за Заклучување (32.8 ft / 10.0 m)

DEN 3409.68

Достапност
Достапно за нарачка

Висока-брзина на конекција за HDTV резолуции до WUXGA (1920x1200) и Full HD (1920x1080).Вграден-во Безбедна Lock Систем за HDMI конекции. 3-Слој со Висока густина метал екранировка за супериорен јачина на сигналот.Висока Чистота OFC (Кислород Слободни Бакар) Проводници за оптимално видео пренос.На PI3000 Серија HDMI кабли поддршка на сите HD резолуција до 4 K (2160p), како и 3 D.Интегрирани Ethernet Канал технологија consolidates видео, аудио, како и податоци потоци во една HDMI кабел, комбинирање на оптимален пренос на квалитетот со bi-directional мрежи на до 100 Mb/сек.Со Pure Link е ново "Secure Систем за Заклучување," на PI3000 Серија обезбедува оптимизиран и безбедна конекција за да HD уреди.Еластичен кука на HDMI конекторот овозможува максимална влечење за да се зголеми неколку пати, на тој начин се гарантира конзистентен и стабилна врска и покрај тешките вирус.Треба да вирус граница биде надмината, која може да резултира со оштетување на кабелот или уредот, кабелот може да биде лесно да се disengaged од штекер со едноставна повлече.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат