• Новак
Tripp Лајт High Speed HDMI Рамен Кабел, Ultra HD 4K x 2K, Дигитални Видео со Аудио (M/M), Црна, 10-ft. (P568-010-FL)

Tripp Лајт High Speed HDMI Рамен Кабел, Ultra HD 4K x 2K, Дигитални Видео со Аудио (M/M), Црна, 10-ft. (P568-010-FL)

DEN 289.68

Достапност
Достапно за нарачка

10 рамна нога со Голема Брзина премиум кабел се поврзува две Ултра HD HDMI-от уреди, вклучувајќи компјутери, blu-ray плеери, видео игра системи, DVRs, монитори, проектори и телевизии.Поддржува UHD видео резолуција до 3840 x 2160 (4 K x 2 K), вклучувајќи 1080p.Поддржува пренос на податоци брзина до 18 Gbps-најбрзиот пропусен опсег во моментов достапни преку HDMI.Поддржува i Pad2 видео прикажување кога се користи со Apple дигитални AV адаптер.Tripp Лајт е 10-ft Рамен High Speed HDMI (High Definition Multimedia Interface) Злато-Кабел овозможува интерконекција помеѓу дигиталниот дисплеј уреди, како што се DTV е (дигитална телевизија), плазма монитори, ЛЦД ТВ, и проектори, во Дигитален извор уреди, како што се digital set-top кутии, Blu-Ray плеери, и AV примачите.Поддржува i Pad2 Видео Прикажување кога се користи со Apple Дигитални AV Адаптер.Користење на рамна дизајн, секој поединечен внатрешен проводник е организиран поинаку да се намали крст-разговор меѓу жици, која произведува почиста јачина од круг HDMI кабли.Станот HDMI кабли исто така се вклопуваат поблиску до ѕидовите и подобро околу наведнува и се врти, како и под carpeting.На Tripp Лајт P568-010-FL High-Speed HDMI Рамен Кабел (M/M) и е идеален за дигитални сигнализацијата, видео презентации, точка-за-продажба се прикажува, училници и други апликации кои покажуваат висока резолуција на видео и мулти-канален аудио.Тоа се поврзува HDMI-от извор уреди, како што се компјутерите и Blu-ray плеери, за HDMI-от се покажува, како што се следи, проектори и high-definition Телевизорите.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат