• Новак
RB Компоненти 6016R Ѕид Кабинет, 24 H x 14 D x 18 W

RB Компоненти 6016R Ѕид Кабинет, 24 H x 14 D x 18 W

DEN 8056.80

Достапност
Достапно за нарачка

Направен од лесен прав-обложени алуминиум.Хоризонтална занишан вратата.Активирањето latch за лесно отворање и затворање.Двојно наредени врати.Целосна должина пијано шарки.RB Компоненти Кабинети се лесни трајни складирање решение за сите гаража, дуќан, или приколка.Стандардни опции вклучуваат сребро во прав-обложени главната рамка, бел прав-обложени покрие панели и врати, двојно наредени врати, не-заклучување текстура хром предизвика резиња за лесно отворање и затворање, хоризонтална занишан вратата со целосна должина пијано зглоб, пред-drilled монтажа фланши.Ѕидот кабинети дојде стандард без првите панели.База кабинети дојде стандард без дното панел.Врвот и на Дното панели се достапни одделно и може да биде лесно да се додава. 16-инчен висока кабинети не дојде стандард со било полиците. 24-инчен и 36-инчен висока кабинети дојде стандард со една полица.Екстра полиците се достапни одделно и да се инсталира лесно.Кабинети брод делумно unassembled да ја спаси испорака трошоци.Вратата(s) и рамка се претходно собрани и страничните панели, врвот и дното панели лесно се составуваат со основните страна алатки.Што може да се види собранието инструкции и сите собранието хардвер е вклучена. 18-инчен широк и 24-инчен широк кабинети дојде со една врата која е шарки на левата страна, 32-инчен широк кабинети дојдат со две врати кои се отвораат од центарот.Вратата отворање димензии се 3-инчи помалку од вкупните димензии.Пример : a 16-инчни Високо-by-32-инчен Широк кабинет ќе има рамка на врата отворање на 13-инчен Високо-by-29-инчен Широк.Овие кабинети се со гордост се Направени во U. S. A.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат