• Новак
Fansipro 7-Пристаништа USB 2.0 Хаб за персонален КОМПЈУТЕР Лаптоп Надворешен Продолжување Адаптер со Голема Брзина, 16.5 3.5 2.2 (cm), Бела

Fansipro 7-Пристаништа USB 2.0 Хаб за персонален КОМПЈУТЕР Лаптоп Надворешен Продолжување Адаптер со Голема

DEN 1788.00

Достапност
Достапно за нарачка

*Користење на двојно FE1.1 S чипови, dual јадра употреба вистински high-speed 2.0 чипови, моќта е помоќен. *7 Порти, мали, практичен и удобен. *Директно поврзан со компјутер, може да бидат поврзани со надворешен напојување за да се задоволат потребите на високо-моќ опрема, едноставен и лесен за употреба. *Компјутерот автоматски ги препознава и ги инсталира, нема возач е потребно, plug and play, и топла pluggable. *Висок-брзина USB2.0 интерфејс, до 480 Mbps, и наназад компатибилен со USB1.1/1.0 стандардни спецификации.Ставка Детали : *Користење на двојно FE1.1 S чипови, dual јадра употреба вистински high-speed 2.0 чипови, моќта е помоќен. *7 Порти, мали, практичен и удобен. *Директно поврзан со компјутер, може да бидат поврзани со надворешен напојување за да се задоволат потребите на високо-моќ опрема, едноставен и лесен за употреба. *Компјутерот автоматски ги препознава и ги инсталира, нема возач е потребно, plug and play, и топла pluggable *Висок-брзина USB2.0 интерфејс, до 480 Mbps, и наназад компатибилен со USB1.1/1.0 стандардни спецификации *Напомена : 1.Ве молиме имајте предвид дека НЕ Адаптер вклучен, powered директно преку USB интерфејс освен HDDs! 2.Ви препорачуваме да ја користите 5 V 2 A DC адаптер за да го прочитате HDDs, бидејќи тоа може да бидат оштетени од преоптоварување моќ доколку вашиот DC адаптер е завршена.Спецификација : *Големина(L*W*H) : должина 16.5 cm x ширина од 3,5 cm × висина 2,2 см *USB кабел должина : околу 55 cm *Тежина : околу 116g *Интерфејс тип : 7 Ports USB2.0, plug and play *Поддршка на системот : Windows98 SE/2000/XP/ME/WIN7/VISTA или Linux2.4/ За Mac OS 8.5 и над Пакет Содржина : 1*USB Хаб.

Спецификацијата

*Size(L*W*H):
length 16.5 cm × width 3.5 cm × height 2.2 cm
*USB cable length:
about 55 cm
*Weight:
about 116g
*Interface type:
7Ports USB2.0, plug and play
*Support system:
Windows98SE/2000/XP/ME/WIN7/VISTA or Linux2.4/ For Mac OS 8.5 and above
Package Contents:
1*USB Hub :

Со стоката дадена додека купуваат