• Новак
МАЛКУ GRIDDLE griddle-П GQ230 од Нерѓосувачки Челик Професионален Квалитет на Griddle Дури и Топлина Крстот Bracing и Отстранлив Рачки за Јаглен/Скари на Гас, Кампување, Tailgating, и Стр

МАЛКУ GRIDDLE griddle-П GQ230 од Нерѓосувачки Челик Професионален Квалитет на Griddle Дури и Топлина Крстот

DEN 3839.76

Достапност
Достапно за нарачка

5 инчи на секоја страна за правилно струење.Продавница griddle внатре скара кабинет или во друг сува локација.Кога на griddle има целосно да се олади, ги маснотии коритото со хартиени крпи.Се тоа кампување, tailgating, во парк или само бразилецот на отворено.Од 2000 година имаме помогна отворено готвење ентузијасти од целиот свет да се претвори нивната скара или СКАРА во целосна надворешна кујна.Ограничен Доживотна Гаранција. 4 инчи Sidewall Висина (2 инчи над површината за готвење). "Малку Griddle GQ230 griddle е совршена скара бразилецот додаток за вашиот гас скара.Малку Griddle е производител на професионален квалитет отворено и надворешна/внатрешна садови врз основа близу Детроит, Мичиген.Материјал - 100% Од Нерѓосувачки Челик.Користете широк флексибилни нерѓосувачки челик scraper брзо да се движат на олабави остатоци на маснотии коритото.0" Х Тежина - 16.Се готви до појадок, ручек или вечера во свежа на отворено на оваа солидна нерѓосувачки челик бразилецот додаток.Отстранлив Рачки.Во Малку Griddle, ние секогаш сме тестирање и подобрување на нашите производи, за да бидете сигурни дека тие се добро осмислени и добро направен.Уште еднаш, користете широк флексибилни scraper да се движат сите останати остатоци на коритото.Овој Професионален Стил на Griddle доаѓа со Ограничена Доживотна Гаранција, гарантиран да не чип, пресврт или виткајте.На GQ230 ви овозможува да готви комплетни оброци во едно време и е совршена отворено садови за сè, од палачинки и јајца на изгрејсонце на монголски скара во вечерните часови.Ние сме убедени дека целосно ќе се љубовта на вашиот Малку Griddle садови.Употреба на високо-температурни скара scrubber за да ја исчистите површината.Полна-ширина маснотии и за едноставен расчистување. 4" Sidewall Висина (2" над површината за готвење). 5 инчи на секоја страна за правилно струење.Други големи можности вклучуваат две-инчен sidewalls да се задржи храна на griddle, и отстранлив рачки за лесен транспорт.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат