• Новак
OBDII GPS Tracker TELTONIKA FM3001 3G за Возило, АВТОМОБИЛ, RV, во Реално ВРЕМЕ Следење, Вклучува ГЕО Огради

OBDII GPS Tracker TELTONIKA FM3001 3G за Возило, АВТОМОБИЛ, RV, во Реално ВРЕМЕ Следење, Вклучува ГЕО Огради

DEN 2241.60

Достапност
Достапно за нарачка

Bluetooth за надворешни уреди и Ниска Енергија сензори.Зелено Возење, Преку Забрзување на откривање, Притискање откривање, GNSS Гориво Контра, Прекумерна Лер откривање, Отстранете откривање, Влечење откривање, Несреќа откривање, Авто Geofence, Прирачник Geofence, Патување.Несреќа откривање функционалност работи според акцелеметарски податоци.Акцелеметарски. 128 MB внатрешна флеш меморија.Напредни Приклучок и Песна следење во реално време терминал со GNSS, 3 G и Bluetooth конективност .Teltonika FM3001 е ЛЕСНО OBDII Plug and Play тракер со GNSS, 3 G и Bluetooth конективност.FM3001 е совршено погодна за лесни возила следење во апликации како курир испорака услуга, изнајмување автомобили & лизинг, осигурување на телематичката и многу други, каде едноставна интеграција е мора да.FM3001 има дополнителна функција – читање OBDII податоци од на-табла компјутер.Уред поддржува слободни раце,фирмверот и конфигурација update via Bluetooth. 3 G функција го прави овој уред употребливи во светот.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат