• Новак
aisyoko Дамаск готвач нож 8-инчен остри кујнски нож Јапонија ВФ-10 нерѓосувачки челик ергономски боја дрвена рачка луксузен подарок кутија - со scabbard

aisyoko Дамаск готвач нож 8-инчен остри кујнски нож Јапонија ВФ-10 нерѓосувачки челик ергономски боја дрвена

DEN 2159.76

Достапност
Достапно за нарачка

Бесплатни scabbard и нож крпа за побезбедно и многу повеќе хигиенски поставеност.Во текот на виткање и фалсификување на процесот, Дамаск челик ќе формираат многу густа парична казна метал зрна, кои ќе се изостри со парична казна sawtooth супер остри рабови на сечење на работ.), кој ќе сериозно оштетување на сечилото.Таа има подобра сечење рамнотежа агол, без предизвикување физички замор, овозможувајќи ни да се намали побрзо и поефикасно.Дршката е направен на стабилна и висока густина боја на дрво.[Избор на high-end подароци] Нашата Дамаск нож има уникатен и многу прекрасни природни кастинг текстура.Не користите овој нож за да се намали тешко храна (како што се риба коски, животински коски, замрзната храна, итн.Топло Совети : .Не користите овој нож за да се намали тешко храна (како што се риба коски, животински коски, замрзната храна, итн. [Совршено избалансиран перформанси] 8-инчен господар нож може да се користи со двете раце.), кој ќе сериозно оштетување на сечилото.V облик на остри рабови може да се изостри рацете прецизно да 10-15 ° на секоја страна и лесно се сече на тенки парчиња.Карактеристики : ножот е тенки, лесни и остри рабови се погодни за различни видови на храна.По употреба на нож, чистење со вода секој ден, да избрише нечистотија на алатката, и да ги алатка чиста и во добра состојба.aisyoko беше основана во 1989 година и се наоѓа во Yangjiang, главниот град на ножеви во Кина (град познат за изработка на knifemakers во 1500). [Фокусира на технологија и дизајн] Aisyoko е За многу години на напредни изработка на кујнски нож производство.Професионални кујнски нож бренд за 32 години : .Тоа е индустрија и трговско друштво интегрирање на R&D, производство и продажба.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат