• Новак
Континентална 65128 3/8 ID на Гориво Црево - 50 psi - SAE 30R7 - 25' Должина

Континентална 65128 3/8 ID на Гориво Црево - 50 psi - SAE 30R7 - 25' Должина

DEN 1180.08

Достапност
Достапно за нарачка

2-спирала синтетички засилување.SAE 30 R7. Не за системи за вбризгување на горивото.Должина : 1.6 (clamshell), 2 (clamshell), 25 (гајтанот), 50 (тетрапак), 250 (ролна).Континентална Елита 65128 Гориво Линија / PCV / Емисија за Контрола на Цревото SAE J30 R7 Application A повеќенаменски гориво црева кои може да се користи како гориво линија, PCV конекција, емисија за контрола на линија или гориво се врати линија.Специфични Fuel Unleaded бензин, дизел гориво, издувни мешавини на етанол (E-10), E85 и кисело гас.Construction Tube : Црна Nitrile Reinforcement : 2-спирала synthetic Cover : Црна Chlorinated Полиетилен (CPE)Должина : 25 Feet Specifications Inner Дијаметар (во.) : 3/8 (.375)Надворешниот Дијаметар (во.) : .63 Working Притисок (psi) : 50 Burst Притисок (psi) : 250 Warning : не се користи за притисок линии на гориво-инјектира во engines Made U.S.A.by Континентална Елита.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат