• Новак
ЕКО Мажите Biom Кул Про Gore-Tex Golf Shoe

ЕКО Мажите Biom Кул Про Gore-Tex Golf Shoe

DEN 5520.00

Достапност
Достапно за нарачка

Увезени.Синтетички единствена.Вратило мерки околу ниско врвот од лак.ЕКО богата две-тон yak кожа, во нашите сопствени tanneries, нуди мазна, но издржливи завршница.Gore-tex ОПКРУЖУВАЧКИ нуди 360-степен дише ленти.ЕКО FLUIDFORM Технологија обврзници горниот дел на единствената без потреба за лепак или крои.Biom технологија промовира природно движење низ анатомски поддршка.Tri-fi-зафат outsole користи три различни зони за да се обезбеди стабилност, ТРАЈНОСТ и РОТАЦИОНА ПОДДРШКА.ЕКО продолжува да им помогнам на плик да ја испорача светови најдобрите голф чевли.На BIOM кул про комбинира повеќе линии на ЕКО ДНК за да обезбеди неверојатна изведба и неспоредливи комфор.Овие стилски голф чевли се комбинираат 100% водоотпорни Gore-Tex го опкружува конструкција со 360 степени breathability, ЕКО BIOM природно движење останува за целиот животен век на производот.Замислете си единствена што ја нуди незаменлива удобност, без разлика кој носи тоа.Со знаењето стекнато од над 2,500 индивидуални нога-скенира, ЕКО BIOM ПРИРОДНО ДВИЖЕЊЕ прави токму that.By менувањето на целниот од пета до средината на нога, тоа им овозможува на ногата мускули да се движат повеќе природно, елиминирање на било непријатност и намалување на вашиот правец на повреда, истовремено овозможувајќи за поефективна употреба на вашиот foots мускулите.Резултатот е чевли дека се чувствува одлично во tee-off, и само како добро неколку часа подоцна.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат