• Новак
Kor Tools 5 cm Акрилик Текстура Ролери за Полимер Скапоцени Метали и Порцелански Глина (KTR-038 Остава 2)

Kor Tools 5 cm Акрилик Текстура Ролери за Полимер Скапоцени Метали и Порцелански Глина (KTR-038 Остава 2)

DEN 311.76

Достапност
Достапно за нарачка

KTR цевките се изработени од црна акрилна да се создаде мазна и чист дизајн во било фина глина, вклучувајќи полимер глина, благороден метал глина, и порцелан.Големината на ролери е 5 cm (2 инчи) од 1 cm.креации.Со KTR ролки, тоа е едноставно да се тркалаат долги ленти без шема на паузите ќе добиете од печат.Се тркалаат низ глина со вашите прсти или Kor Ролери Табла да се создаде дури и текстура.Моделите се намали со мало bevel дозволувајќи им на ролки за ослободување на лесно (spritz полимер глина со вода за да се помогне во ослободување).Ако глина не се заглавени во ролки, нежно четкајте ги со мека четка за заби.Дополнителни користи за KTR вклучуваат возен да се создаде впечатоци на фондан, заболување на паста, или чоколадо глина!.KTR цевките се изработени од црна акрилна да се создаде мазна и чист дизајн во било фина глина, вклучувајќи полимер глина, благороден метал глина, и порцелан.Големината на ролери е 5 cm (2 инчи) од 1 cm.На KTR ролки се страшно и лесен начин за да додадете единствени текстури на накит и глина креации.Со KTR ролки, тоа е едноставно да се тркалаат долги ленти без шема на паузите ќе добиете од печат.Се тркалаат низ глина со вашите прсти или Kor Ролери Табла да се создаде дури и текстура.Моделите се намали со мало bevel дозволувајќи им на ролки за ослободување на лесно (spritz полимер глина со вода за да се помогне во ослободување).Ако глина не се заглавени во ролки, нежно четкајте ги со мека четка за заби.Дополнителни користи за KTR вклучуваат возен да се создаде впечатоци на фондан, заболување на паста, или чоколадо глина!.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат