• Новак
Rosalind Божиќ Серија Гел лак Set-6 Зимски Бои Зелена Шума Пламен Црвена снежана Сјајот Злато Впие Исклучување УВ Гел Ноктите Комплет за Нокти Подарок Кутија 10ml

Rosalind Божиќ Серија Гел лак Set-6 Зимски Бои Зелена Шума Пламен Црвена снежана Сјајот Злато Впие Исклучување

DEN 335.76

Достапност
Достапно за нарачка

Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте не директно.Зошто да не полски чипови лушпи брзо ?1.Потоа сликарство секој потенки слој за нокти, рамномерно, и 2-3 слој за покривање, може да се направи боја на богатите и генерално се постигне рекламирање ефект. ❥ ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Висок квалитет гел полски го прави полесно за салон или сами да се постигне совршен помине уметност, UV/LED светилка е исто така потребен за нокти.Чекор 5 : да се Отстрани леплива површина со памук натопени во детергент.Дали ви е само лек за 30 секунди?Ние препорачуваме : База на грбот и потполно да се излечи за 30 секунди.Не nicks, чипс или smudges.characteristics Capacity : 10ml Glossy, разликата боја стилови погоден за сите прилики шарени и нетранспарентно ефект. ❥ СИГУРЕН БРЕНД : Како важен клиент на ROSALIND Убавина, вашите 100% задоволство е наша гаранција.Препорачливо е да се работи со иста марка база & врвот грб.Лек со ноктите фен за 30-60 секунди по секој слој Чекор 4 : Грб со горниот слој и се излечи со ноктите фен за 30-60 секунди.Применуваат 2 слој, ако е потребно.Се применуваат 2 или 3 слоеви за да се добие целосна боја.Зошто е гел лак премногу дебел?1.Чекор 2 : се Тресат на лак целосно, така што лак боја е избалансиран. (Важно)Чекор 3 : се Применува боја гел лак и излечи со ноктите фен.Usage Step 1 : чисти ноктите и се отсечени од површината на ноктите, како и обично. Не датотеката помине малку.Сликарска вештина е клучот.Топ палто - 60 сек.Гел лак по грбот - 60 сек. Основата и врвот се носат премногу дебел или inhomogeneous тогаш тоа ќе лушпи кои лесно.Не nicks, чипс, или дамки.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат