• Новак
Виктор 0781-3609 Серија Работ 2.0 ESS42-150-580 Регулаторот, Инертен

Виктор 0781-3609 Серија Работ 2.0 ESS42-150-580 Регулаторот, Инертен

DEN 3695.76

Достапност
Достапно за нарачка

Целосно ограден, високо видливи модуларен мерачи за повеќе јасност со стабилна метал мерач гарда.Крупните 2 ½ во. (63.5 mm) јас се измери и нерѓосувачки челик дијафрагмата.Робустен седиште дава оптимални перформанси.Во согласност притисок и проток јас.Висока отпорност на кислород поврзани со пожари и слем knob апсорбира влијание во случај на цилиндар падне.Виктор работ Серија 2.0 патентиран регулатори се втората генерација, тешки-должност, висок капацитет една фаза цилиндар регулатори, кои го ресетирате стандард за индустриски регулатори.Нова и подобрена мерач дизајни се вклучат поголем соочуваат испорака мерач (низок притисок) со висок контраст боја лице за лесно прилагодување.Enhanced колор-кодирани knob дизајни обезбеди повеќе удобно работење.Воздух, кислород, инертен гас, метан, водород, јаглерод диоксид, Ацетилен и ЛП гас (види нарачување на информации).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

OBC‑2026 Ацетилен Регулаторот, Заварување Гас Колосек, Притисок Редуктор Проток Намалување на Вентил за Заварување,

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

DEN 714.96