• Новак
Кислород Гас Метар, 0.4-25(MPa), Кислород Притисок Редуктор 825g Компактна Структура, Регулатор на Притисок за Земјоделски Растенија Култура, за Гас Заварување

Кислород Гас Метар, 0.4-25(MPa), Кислород Притисок Редуктор 825g Компактна Структура, Регулатор на Притисок

DEN 863.76

Достапност
Достапно за нарачка

Висок квалитет на целосно легура тело, притисок регулатива е стабилен, безбеден и сигурен.Регулатор на притисок се претвора висок притисок на гас во низок притисок на гас, и одржување на излезниот гас под притисок и да го оценувате стабилна.Тоа може да се намали, се прикаже и да се стабилизира притисок; кога влезот притисок и вентил за промена, тоа може да гарантира стабилноста на вентил за притисок.Компактна структура, мерач на притисок и висок притисок мерач се направени од високо квалитетен материјал, целокупната компактна структура, совршен, добра запечатување.Главно се користи за гас заварување, земјоделски растенија култура, хемиска индустрија и така натаму.Висок квалитет на целосно легура тело, притисок регулатива е стабилен, безбеден и сигурен.Регулатор на притисок се претвора висок притисок на гас во низок притисок на гас, и одржување на излезниот гас под притисок и да го оценувате стабилна.Тоа може да се намали, се прикаже и да се стабилизира притисок; кога влезот притисок и вентил за промена, тоа може да гарантира стабилноста на вентил за притисок.Компактна структура, мерач на притисок и висок притисок мерач се направени од високо квалитетен материјал, целокупната компактна структура, совршен, добра запечатување.Главно се користи за гас заварување, земјоделски растенија култура, хемиска индустрија и така натаму.

Спецификацијата

Material:
Alloy
Weight:
825g/29.1oz
Measurement Range:
0.4-25(MPa)
Applicable Medium:
Oxygen
Rated Outlet Pressure:
0.25 (MPa)
Rated Rate:
40 (m³/h)
Package List:
1 x Oxygen Pressure Regulator :
1 x Button :

Со стоката дадена додека купуваат

OBC‑2026 Ацетилен Регулаторот, Заварување Гас Колосек, Притисок Редуктор Проток Намалување на Вентил за Заварување,

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

DEN 714.96