• Новак
Аргон CO2 Проток Метар Регулатор со 80 Инчи(6.6 Ft) Гас Црево за TIG МИГ Заварчик 10 до 60 CFH - од 0 до 4000PSI Притисок Мерач CGA-580 Влезот Прецизни Месинг Проток Метри

Аргон CO2 Проток Метар Регулатор со 80 Инчи(6.6 Ft) Гас Црево за TIG МИГ Заварчик 10 до 60 CFH - од 0 до 4000PSI

DEN 863.76

Достапност
Достапно за нарачка

[АПЛИКАЦИИ] - Нашите гас регулатор на притисок/flowmeter може да се користи со голем број на гас цилиндри вклучувајќи аргон, хелиум, азот и аргон/јаглерод диоксид се меша.6 Ft снег кој целосно ќе се заштитите од повреди во неповолни услови и да ја задржите вашиот резервоар на безбедно растојание од вашиот заварување проект. 1 X Аргон Регулаторот.Висок квалитет на дизајн со премиум месинг тело, широка мерач на притисок и лесно да ги прочитате проток цевка, целосно да се избегне повреда на под неповолни услови.Без разлика дали сте почетник во заварување или искусен професионалец, нашите регулатори се идеални за вас. [CGA580 ВРСКА] - Протокот Метар Регулаторот е погодна за стандардните Гасни резервоари со CGA-580 влезот врска, со единствена филтер порта дизајн на CGA-580 монтажа порта, погоден за аргон, јаглерод диоксид, азот, итн. 4000 PSI притисок мерач е постабилна отколку 3500 PSI.Гасови се Користи : аргон, хелиум, азот и аргон/CO2 mixed Flow Опсег : 10-60 SCFHPressure Опсег : 0-4000psi(Повеќе сигурна и стабилна.одговара за сите аргон, хелиум, азот и аргон/CO2 мешани гас тенкови.Нашите Flowmeter е економска алтернатива за клиенти кои се сака попрецизно гас премерување. [СПАКУВАН СО ЦРЕВО] - Нашите аргон регулаторот пакет доаѓа со 2м/6.

Спецификацијата

Gases Used:
argon, helium, nitrogen, and argon/CO2 mixed

Со стоката дадена додека купуваат

OBC‑2026 Ацетилен Регулаторот, Заварување Гас Колосек, Притисок Редуктор Проток Намалување на Вентил за Заварување,

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

DEN 714.96