• Новак
Империја Удобност Системи 18 Ponderosa Logset со IP VF Падина Глазура Режач, NG

Империја Удобност Системи 18 Ponderosa Logset со IP VF Падина Глазура Режач, NG

DEN 2191.20

Достапност
Достапно за нарачка

Белата Планина Огништето Ponderosa Огноотпорни Дневник Сет вклучува за долготрајни убавина во вашиот камин.На Ponderosa влезете во собата е голем сет дека ќе оџакот убаво на една Империја Падина Глазура режач.И тоа ќе изгледа одлично во ложишта без добивање на изгубени.Логовите се внимателно направена за да ви обезбеди со реални бараат оган и гори модел со треперење пожарот доаѓа преку оџакот.За разлика од дрво оган пропустливи-слободен најавува произведуваат конзистентни, контролирани топлина без одблесокот-up прозорци или умираат-падови.На Пропустливи-Слободен Режач може да се инсталира во vented камин за употреба како декоративен пакет.Декоративен апаратот работи со on/off прекинувач или далечински, и може да не работат со термостат.Падина Глазура Режач карактеристики сокриени контроли и вклучува наизменична пилот и термостат за далечинска контрола (remote вклучени).Вклучува : 18 инчи, 13-парче Огноотпорни Влезете во Собата, Наклонот Глазура Режач и Термостат Променлива Далечински Управувач.Карактеристики : Модел # : LS18 P-VFSE18 N.Venting Тип : Пропустливи-Слободни.Се најавува : .Дневник Големина : 18". 13-парче Влезете во Собата.Дневник Тип : Ponderosa Огноотпорни.Режач : .BTUs : 32,000. Режач Големина : 18".Воздухот Shutter : 1/8".Гориво Тип : Природен Гас.Режач Тип : Пропустливи-Слободни.Не за Vented Апликации.Контрола Тип : Наизменична Пилот.Минимална Царинење Димензии : 28" (ПРЕПРАТЕНА) x 17" (RW) x 14" (D) x 17" (H).Answer : ___________________________ NOTE : Ние проценка на превозот време за овој камин пакет да се 3-4 недели бидејќи ова е прилагодено конфигуриран пакет - направен само за вас!Понекогаш сме во можност да брод во рок од само неколку дена - па ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за да добиете подобар превозот време проценка.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат